Zostałeś objęty kwarantanną? Zainstaluj aplikację

  • 26.11.2021, 15:16 (aktualizacja 26.11.2021, 16:40)
  • Źródło: KPP Lubań
Zostałeś objęty kwarantanną? Zainstaluj aplikację KPRM

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem w miejscach publicznych oraz weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną bądź izolacją domową przebywają w miejscach zamieszkania. Możemy ułatwić pracę funkcjonariuszom instalując aplikację.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Lubańscy policjanci codziennie odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy przebywają one w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na tych, którzy kwarantanny nie przestrzegają.

- W związku z bardzo dużym wzrostem liczby osób poddanych kwarantannie na terenie powiatu lubańskiego, ponownie zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze - czytamy w policyjnym komunikacie.

Dzięki aplikacji możemy przysłużyć się wszystkim i pomóc służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

- Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne i swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie, poinformujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe - apelują funkcjonariusze.

Od naszej postawy i odpowiedzialności zależy, jak szybko uda nam się uporać z pandemią.

Policja jednocześnie przypomina o konieczności używania maseczek. Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in. na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie i w innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banku, na poczcie itp.).

Maseczki nie trzeba nosić na świeżym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem czy w zakładzie pracy w celu spożycia posiłku.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hi hi hi
hi hi hi 27.11.2021, 14:31
Czarna magia a nie rozkład jazdy. Godzina wyjazdu autobusu ok. ale o której godzinie będzie na pośrednich przystankach tylko licho wie. Zabrać premię temu geniuszowi, który napisał ten rozkład jazdy. Porażka. A od kiedy w Kościelnikach Dolnych jest kościół? Pytam, bo przystanek tam postawiono wg geniusza od rozkładu jazdy. Kościół chyba w budowie jeszcze i dlatego z drogi go nie widać.
MEGAFAKA
MEGAFAKA 27.11.2021, 08:22
wszelkie nakazy i zakazy są NIELEGALNE !!
hans
hans 26.11.2021, 22:03
Panowie z policji i SM mogą udowodnić swoją przydatność na wschodniej granicy.Rozumiem że ściganie za maseczki jest łatwiejsze .
Jwp
Jwp 26.11.2021, 21:02
Aplikacja spoko, szczególnie jak człowiek chory, chce spać, odpocząć i męczy o zrobienie zdjęcia.

Pozostałe