Wycinka drzew wokół nowej siedziby LPWiK

  • 24.11.2021, 12:13 (aktualizacja 24.11.2021, 12:46)
  • red.
Wycinka drzew wokół nowej siedziby LPWiK

Podziel się:

Oceń:

Remont nowej siedziby LPWiK przy ul. Mickiewicza w Lubaniu trwa od września. Kończy się pierwszy etap prac związany z wymianą pokrycia dachowego, trwają prace wewnątrz budynku i na terenie do niego przyległym. Wycinka drzew związana z zagospodarowaniem terenu wokół remontowanego budynku niepokoi mieszkańców Lubania.

Remont budynku przy Mickiewicza od samego początku budzi wiele emocji. Czytelnicy zwracają uwagę, że gęsty drzewostan wokół budynku znacznie się zmniejszył, a wycinki nie widać końca. Rzeczywiście otoczenie budynku diametralnie się zmieniło. Lubańskie wodociągi uspokajają i zapewniają, że zmiany w drzewostanie prowadzone są zgodnie z przyjętym projektem zagospodarowania terenu, a wycinka drzew jest prowadzona zgodnie z przepisami i odpowiada za nią zewnętrzny uprawniony wykonawca.

Wycinka drzew została wykonana przez wzgląd na zaprojektowaną inwestycję. Zgodnie z projektem należało usunąć drzewa, które pozostają w kolizji do inwestycji i zagrażają bezpieczeństwu, jedno drzewo zostało usunięte przez stan chorobowy. Szczególną troską otoczyliśmy pomnik przyrody - niektóre drzewa zostały usunięte właśnie przez wzgląd na niego i zapewnienie mu lepszych warunków - powiedział Janusz Głuszek, prezes LPWiK w Lubaniu.

Parę drzew zostało wyciętych przez wzgląd na powstający mur oporowy i parkingi. Inne dlatego, że pochylało się na budynek sąsiedniej posesji. Pytaniem, które zawsze budzi najwięcej dyskusji przy wycince drzew jest - Kto na tym zarobi, albo gdzie trafi drewno? Jak wyjaśnia prezes LPWiK, zgodnie z zamówieniem do obowiązków wynajętej firmy należy wycięcie drzew i zagospodarowanie pozyskanego w ten sposób drewna.

red.

Zdjęcia (8)


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolo
Kolo 26.11.2021, 11:41
Czy drzewko zostało rozdane biednym ? Tak tylko pytam .
Myslacy logicznie
Myslacy logicznie 25.11.2021, 11:49
Drzewa umierają stojąc i tak powinno być . Te chore trzeba ratowac a martwe wycinać . Czy naszym potomnym mamy zostawić bruki , kostki betonowe i smierdzący asfalt latem ? Okien juz nie mozna otwierac bo spaliny samochodowe pchają sie do mieszkan a wy wycinacie bez opamietania zielen . Wstyd !
Ghj
Ghj 25.11.2021, 11:35
Zabrali dzieciom przedszkole🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬
Nasze_lasy
Nasze_lasy 25.11.2021, 09:34
Ci, co tak płaczecie nad kilkoma starymi drzewami, które mogą powodować zagrożenie dlaczego nie interesujecie się tym, że raz w Nasze_ z lubańskiej stacji PKP wyjeżdża do Niemiec długi sznur wagonów wypełniony po brzegi drzewem z naszych okolicznych lasów? Mam rozumieć, że masowe cięcia są ok, a wycięcie kilku staruszków to już zbrodnia?
Kuchcik
Kuchcik 25.11.2021, 11:24
Mylisz sie chlopcze! Masowe wyciecia nie sa ok! Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami. W tej sprawie to sie zwroc do tych madralinskich, co zadecydowali o wycince lasow i wywozie drewna z kraju! I nie sap sie do lokalsow, bo im sie nie podoba kolejna szemrana wycinka w miescie.
Nasze_lasy
Nasze_lasy 25.11.2021, 13:25
Tak się składa Panie Starszy, że jestem lokalsem. Mam w nosie, że to jest szemrana wycinka. I tak zrobią co chcą mimo lamentów ludzi. To jest polityka. Dla mnie ważne jest to, że na głowy mojej rodziny nie spadnie żadna stara gałąź.
Xyz
Xyz 26.11.2021, 11:33
Nie spadła tyle czasu przy wichurach jak przedszkole funkcjonowało, to i dalej by nie spadła... Ale pod domem przy bramie już gałęzie leżą pokładane.... Lokalsie... 🤦
Kuchcik
Kuchcik 25.11.2021, 15:25
Masz gdzies lokalne sprawy bo to polityka i nic nie pomoze a wyskakujesz z pociagami z drewnem jadacymi do Niemiec. chlopie, cos Ty to jest? I na co sie spinasz? Jak sie boisz, ze Ci cos na glowe spadnie to zaopatrz sie w ka ka kask!
Anka
Anka 25.11.2021, 07:53
Piszą że spruchniałe ..bardzo ciekawe bo byłam patrzeć zdrowe buki ale jak ktoś trafnie zauważył zima idzie opał się przyda .
???
??? 24.11.2021, 21:56
A gdzie podziały się witraże???
Komu tak bardzo się spodobały i za ile???
Janusz
Janusz 24.11.2021, 21:41
a za wode i ścieki płacimy coraz wiecej widać na co idą pieniadze
Milosnik przyrody
Milosnik przyrody 24.11.2021, 21:08
A kto im zabroni co chcieli to powycinali .Wiosna juz w tym miejscu nie bedzie tak obfita w zielen jak była teraz to tylko spaliny , spaliny i smrod .
Ryś
Ryś 24.11.2021, 20:37
G. Prawda. Piekne stare drzewa wycieli bo prezesowi przeszkadzaly. Karma wraca w lecie bedzie sie na tej patelni smazyl.
artek
artek 25.11.2021, 12:05
klima tez bedzie zamontowana
kawa
kawa 24.11.2021, 20:00
Drzewa zagrażały bezpieczeństwu ? Mam więc pytanie, czy te drzewa w ostatnim czasie tak się postarzały lub pochyliły, bo jak sięgam pamięcią, to kiedy istniało tam przedszkole, dzieci świetnie sie pod nimi bawiły. Jak to jest? Bezpieczeństwo dzieci było bagatelizowane i nikt z tym nic nie robił, w stosunku do nikogo nie zostały wyciągnięte konsekwencje ?Czy też może to obecni odpowiedzialni za ten doprowadzili do tak szybkiej destrukcji, pewnie teraz też nie będzie winnego. Pozdrawiam.
gosc
gosc 24.11.2021, 19:52
Pszezywacie te stare drzewa jak niewiem zebyscie sie nie ZESRALI z rospaczy
Ja2
Ja2 25.11.2021, 16:07
Panie gosciu sa na tym swiecie ludzie co bardziej kochaja przyrode od pieniedzy i za to trzeba ich cenić .
Nikita
Nikita 24.11.2021, 19:05
Na zdjeciu widać ścięty pień i pocięte klocki z tego pnia przecież to zdrowe drzewo . Nie można było go przyciąć jak stwarzał zagrożenie tylko całkowicie ściąć. Do jakiego lubańskiego prominenta to drzewo trafi jak było przedszkole drzewa nie stwarzały zagrożenia nagle stwarzają mydlenie oczu, ale może glupi to kupi dla mnie to jest celowa ingerencja w drzewostan .
-:()
-:() 25.11.2021, 22:44
Drzewka jadą na Pomorze, do nowej rezydencji Asa.
Za króla Asa jedz i popuszczaj pasa!
kaj
kaj 24.11.2021, 16:52
B dobrze ze wycieli bo wiatr by to zrobil.
Beton
Beton 24.11.2021, 15:29
Taa najlepiej powycinac drzewa, zaorac trawniki i wylozyc polbrukiem, a gdzie sie nie ta to zalac betonem zgodnie z projektem!
&&&
&&& 24.11.2021, 14:33
Aż serce boli :(
mr.
mr. 24.11.2021, 15:25
To idz do kardiologa.
@
@ 25.11.2021, 22:45
A Ty do urologa
JÓZEK
JÓZEK 24.11.2021, 18:18
***O PISOWSKI SAM IDZ BO TEN LEKARZ CIĘ OSZUKUJĘ
Jwp
Jwp 24.11.2021, 15:18
Każdy remont, rewitalizacja = wycinka drzew. Masakra
Palacz
Palacz 24.11.2021, 13:13
A do kogo trafi lub już trafiło do drewno kominkowe? Bo nikt nie wie o co w tym wszystkim chodzi. 😡😡😡😡😡
wiochal
wiochal 24.11.2021, 20:05
Oj, chyba część pojedzie do Kościelnika. Już bracia ze ZGiUK-u sobie poradzą.
JÓZEK
JÓZEK 24.11.2021, 18:20
DO TEGO CO CHODZI W JEDNYM PŁASZCZYKU SIÓDMY ROK POZDRAWIAM
Zainteresowwny