czwartek, 28 marca 2024 22:48

KS Basket bliski premierowej wygranej

Trwają rozgrywki III ligi koszykarzy mężczyzn. Basket Lubań wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Ostatnio do sukcesu zabrakło jednak bardzo niewiele.

Autor: KS Basket Lubań

Drużyna z Lubania mierzyła się w Biedrzychowicach z WSTK Wschowa. W ostatnim meczu pierwszej części sezonu zasadniczego KS Basket od początku grał odważnie. Pierwszą kwartę gospodarze przegrali tylko 19:20, ale drugą wygrali 18:15 i to oni udali się na dłuższą przerwę w lepszych nastrojach. Koszykarze z Lubania jeszcze agresywniej zagrali w trzeciej kwarcie, którą wygrali 22:14 i w całym meczu prowadzili 59:49. Świetnie grał zwłaszcza Tymoteusz Rzepa, który w całym meczu zdobył 21 punktów. W ostatniej kwarcie do głosu doszli jednak goście. Tą część meczu zespół ze Wschowej, w którym prym wiedli Jacek Króczyński i Krzysztof Pawlicki (obaj łącznie zdobyli 58 punktów) wygrał 11:23 i cały mecz 72:70.

W kolejnym spotkaniu zespół z Lubania zagra na wyjeździe z BC Swiss Krono Żary. Mecz 27 listopada, początek o 14. Przypomnijmy, że w Biedrzychowicach na inaugurację sezonu drużyna z Żar wygrała 96:70.

KS Basket Lubań - WSTK Wschowa 70:72 (19:20, 18:15, 22:14, 11:23)

KS Basket: Rzepa 21, Tyrański 13, Pasternak 8, Kusibab 8, Klapetek 5, Swerczyk 5, Piątkowski 4, Klasa 4, Skrzyński 2, Kozłowski 0, Pacocha 0.

WSTK: Krówczyński 34, Pawlicki 24, Chudzik 3, Moszak 2, Gliński 2, Wantuch 2, Śladewski 2, Kosmala 2, Ludwiczak 1, Krzysiek 0, Wrotkowski 0.