Płacił nie swoja kartą, teraz odpowie za 7 zarzutów

  • 19.11.2021, 12:28 (aktualizacja 19.11.2021, 14:01)
  • Źródło: KPP w Lubaniu
Płacił nie swoja kartą, teraz odpowie za 7 zarzutów

Podziel się:

Oceń:

Mieszkanka powiatu lubańskiego straciła kartę płatniczą, wraz z kartą zniknęły pieniądze z konta.

Na początku września lubańscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki powiatu lubańskiego o utracie karty bankomatowej. Z jej konta dodatkowo "zniknęły” pieniądze. Podczas ustaleń okazało się, że ktoś dokonał nią płatności metodą zbliżeniową.

Funkcjonariusze ustalili w jaki sposób doszło do utraty karty oraz w których placówkach handlowych użyto jej do realizacji transakcji. Policjanci wytypował sprawcę, jednak w jego ujęcie musieli się zaangażować funkcjonariusze operacyjni, gdyż podejrzany ukrywał się przed organami ścigania.

- 16 listopada br. podejrzany w sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty związane z przywłaszczeniem karty płatniczej, a następnie posłużenia się nią poprzez wielokrotne jej przybliżenie do terminalu. Tym samym, włamania się do rachunku bankowego właściciela karty w celu dokonania płatności za określony towar - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

W sumie podejrzany odpowie za siedem czynów, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubaniu

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zocha
Zocha 21.11.2021, 08:42
Tak to jest jak się ma kartę z funkcją zbliżeniową, wygodnie ale czy bezpiecznie?
Jan
Jan 21.11.2021, 03:17
Zapłać w urzędzie gotówką.. +opłata jednego właściwego banku w starostwie. USC - blik, czyli nic nie załatwisz jak nie masz smartfonu, internetu w umowie z operatorem, konta googla czy iphone bo aplikacje tylko w sklepie... Brak polskiej alternatywy. Usługi urzędowe poprzez aplikacje USA tego qwa jeszcze nie grali ...
Moja poczciwa nokia ma tak samo wyj**ne jak ja, nie musze mieć dowodu.. zaświadczeń itp.
!!!YebaćPIS!!!
!!!YebaćPIS!!! 20.11.2021, 06:22
Bank, to też jedno wielkie oszustwo. Chcąc wypłacić gotówkę w placówce płacisz frycowe. Nie chcąc płacić frycowego godzisz się na kartę. Czemu więc UOKiK nie kwestionuje z góry narzucanego górnego limitu bez pinu przy płatnościach zbliżeniowych? O limicie powinien decydować klient a nie krwiopijca, czyt. bank. Zwłaszcza, że żyjemy w złodziejskim kraju, gdzie normą stało się nieróbstwo, złodziejstwo i bezprawie.
nil
nil 20.11.2021, 21:43
Fajny komętarz,pasuje jak ulał do czasów Tuska.
Bankowa
Bankowa 20.11.2021, 09:37
Osiełku! Limit jest ustalony - natomiast jako posiadacz rachunku np. ze 100 zl "urzędowych" możesz sobie ten limit zmienić - to znaczy zmniejszyć do 50 zl. Poza tym oferma kiedy zorientowała się że nie ma karty - może zbyt późno - jednym telefonem zastrzega i nie ma płacenia gdziekolwiek. Po zastrzeżeniu przy probie jest sygnał i przyjeżdża policja - jak jest bystra kasjerka.
!!!YebaćPIS!!!
!!!YebaćPIS!!! 20.11.2021, 11:33
Czułem, że nie wiesz a pieprzysz jak "media kurskiego". Odpowiem sobie sam, cyt. ze strony głównej Santander:

"Wysokość limitu kwotowego dla transakcji zbliżeniowych niewymagających dodatkowego potwierdzenia numerem PIN, przeprowadzanych na terenie Polski, jest ustalana odpowiednio przez organizację Visa lub MasterCard i wynosi obecnie 100 zł dla jednorazowej transakcji. Informację o aktualnej wysokości limitu kwotowego transakcji zbliżeniowej można uzyskać w Oddziałach Banku na terenie całego kraju lub na Infolinii Banku"

Czyli i aktualnym limicie decyduje bank - w ramach widełek do 100 PLN a klient w tym wypadku ma *** do powiedzenia. Pozdrawiam.
!!!YebaćPIS!!!
!!!YebaćPIS!!! 20.11.2021, 11:11
Dobra. Załóżmy, że taka opcja jest. Dlaczego więc nie można ustawić ynteligencie/tko limitu na 0PLN? Rozumiem, że dobrowolnie musimy godzić się na krojenie do 50 pln. Poza tym, czy jak zgubisz kartę, to wiesz już o tym w chwili zgubienia? Użyj czasami mózgu zanim coś odpowiesz.
Sk
Sk 30.11.2021, 07:48
Praktycznie w każdym banku możesz wyłączyć funkcję płatności zbliżeniowej
Aleksand....
Aleksand.... 20.11.2021, 09:06
Nie korzystaj z banku...proste! To zniewolenie człowieka a jak wprowadzą wirtualną walutę to już po nas!
Bocian
Bocian 20.11.2021, 17:48
Racja,siano się trzyma w domu.
A jak się ma więcej siana to się kupuje sejf.
Gotoweczka zawsze pod ręką,a nie w kolejce do bankomatu czekać za swoimi pieniędzmi
Klaudyna
Klaudyna 20.11.2021, 16:56
Tylko będąc poddanym Kościoła i szamana parafialnego to się jest wolnym i nie zniewolonym. Reszta cała zniewala.
kawa
kawa 19.11.2021, 21:19
Maliniak, a z orginalnego tekstu czegoś nie zrozumiałeś, że musisz się wymądrzać. Chyba, że chcesz zaistnieć.
Posterunko wy Maliniak
Posterunko wy Maliniak 19.11.2021, 15:15
Co to za język...? Co to za konstrukcja prawna? Podejrzany po przywłaszczeniu trwał w posiadaniu karty płatniczej i działając czynem ciągłym dokonał zaboru środków z rachunku bankowego poprzez dokonywanie płatności zbliżeniowych za towary przy wykorzystaniu terminali płatniczych. Żadnego włamania!
1. w dniu .............................w Lubaniu przy ul. (...) dokonał przywłaszczenia rzeczy znalezionej w postaci karty bankomatowej banku (...) na szkodę Kunegundy Bździukiewicz tj. przestępstwa z art. 284 § 3 k.k.
2. w okresie od dnia ..................roku do dnia..................... roku działając w krótkich odstępach czasu czynem ciągłym w wykonaniu z góry powziętego zamiaru dokonał siedmiu transakcji zbliżeniowych w placówkach handlowych na terenie Lubania powodując straty w łącznej kwocie ....................... na szkodę Kunegundy Bździukiewicz, tj. przestępstwa z art. 278 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k.
==============
Czy to jest jasne>?
Jakmar
Jakmar 19.11.2021, 19:33
Zatrudnij się jako rzecznik prasowy 👏👍

Pozostałe