Lubań. Potrącenie pieszej na pl. 3 Maja

  • 18.11.2021, 15:01 (aktualizacja 18.11.2021, 15:17)
  • red.
Lubań. Potrącenie pieszej na pl. 3 Maja

Podziel się:

Oceń:

Po 14. na przejściu dla pieszych na placu 3 Maja w Lubaniu doszło do potrącenia pieszej.

Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Poszkodowaną przytomną przetransportowano do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Pracujący na miejscu policjanci ustalają w przebieg zdarzenia. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez większych utrudnień.

red.

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec123
mieszkaniec123 19.11.2021, 21:39
Pisałem to już kiedyś.Migające żółte zapala się równo z zielonym dla pieszych.ktoś kto to wymyślił powinien już dawno być zwolnionym!Mała sygnalizacja w postaci zielone i czerwone dla aut i po temacie.No ale mamy na stanowiskach ludzi jakich mamy!
Frank
Frank 20.11.2021, 08:55
Czy ja wiem🙄czy to sa jeszcze ludzie.?Czy taborety. Minelo pare dni nikt jeszcze nie wyregulowal świateł to jest wlasnie faworyzowanie rozdawanie stanowisk po rodzinie znajomych tak samo jak na komedzie w Lubaniu wujek, dwoch braci, kuzyn rodzine panstwowe firmy Luban w czołówce
Anna
Anna 19.11.2021, 14:06
Wczoraj ok. godziny 16 w tym samym miejscu samochód z dość dużą prędkością przejechał przez przejście mimo tego, że dla pieszych zapaliło się zielone światło. Dobrze, że my wszyscy, którzy mieliśmy przejść zachowaliśmy czujność, bo gdyby było inaczej pewnie znów doszłoby do wypadku. To nie pierwsza taka sytuacja na tym przejściu. Dla kierowcy włącza się takie migające żółte światło, które powinno mu sygnalizować, że należy zachować ostrożność, jak widać nie wszyscy zwracają na to uwagę. Jak się jedzie od netto w górę i skręca w prawo ma się zielone światło i za chwilę takie zielone światło mają też piesi koło obeliska, jak ktoś nie zachowa ostrożności to.... Bezpieczniej jest dla kierowcy i pieszego jak jedzie się od kina. Wtedy pojazd ma zielona, pieszy czerwone. Może ktoś zwróci uwagę na tę sygnalizację.
Anatol
Anatol 19.11.2021, 19:45
Zwrócą - nie tylko uwagę - jak trzepną zonę burmistrza albo starosty.
Wtedy wybudują na jezdni dodatkowo chopka.
Ja
Ja 19.11.2021, 19:12
Zgadza się. Bardzo często wracam tą drogą z pracy i już wiele razy byłam świadkiem, gdy auto przejechało po pasach, ruszając na "swoim zielonym" od strony Netto, tuż przed pieszym, który powinien wejść na pasy od strony obeliska, ponieważ również ma zielone. Cud, że nie doszło tu jeszcze do bardziej drastycznych wypadków. Pewnie tylko dlatego, że ludzie, którzy chodzą tą drogą wiedzą o tym i uważają!
Olo
Olo 19.11.2021, 17:00
Niech te dziady od konserwacji oswietlenia synchronizują bo pomaranczowy migajacy ludzik za pozno sie zapala tylko i aż to....!
Hgcc
Hgcc 19.11.2021, 11:34
Tam jest źle ustawiona sygnalizacja świetlna, pieszy ma zbyt późno zielone
Mama
Mama 19.11.2021, 11:14
A może ktoś ustawi światła na obwodnicy, bo trzeba biegać prowadząc dziecko do szkoły SP nr 2, by zdążyć.
Kierowca
Kierowca 19.11.2021, 14:04
Przecież na skrzyżowaniu z Lwówecką są światła.
Salomea
Salomea 19.11.2021, 13:10
I bardzo dobrze - nie ma odpowiedniej ilości WF-u to pobieganie przed lekcją czy po szkole wskazane. I tak później caly dzień siedzi przed komputerem z tabletem albo ze smartfonem.
S.
S. 19.11.2021, 10:57
Wiecie co oznaczają strzałki na sygnalizatorach lub ich brak?
Arczi
Arczi 19.11.2021, 08:02
miałem tak nie dawno że jechałem od dawnego BGŻ mając zielone światło, dojeżdżając do tego przejścia dla pieszych jakieś 10 metrów od niego zapala się zielone dla pieszych, chyba coś tu nie gra, jakby nie mogło się zapalać kilka sekund szybciej...
Jakmar
Jakmar 19.11.2021, 07:59
Jak auto prowadził jakiś VIP😂 to z góry wiadomo że wbiegła na zielonym świetle dla pieszych prosto pod koła 😕
Pomożecie?
Pomożecie? 18.11.2021, 16:17
Można zrobić zrzutkę
Cezary Cezary
Cezary Cezary 19.11.2021, 09:40
Na chodzik , na okulary czy na mózg?
Ajfon
Ajfon 19.11.2021, 10:45
Na nowy telefon bo tamten sie rozwalil na przejsciu jak sie w niego gapila.
Babcia Helga
Babcia Helga 18.11.2021, 16:09
Wlazła na czerwonym... a może i przy pulsującym zielonym wbiegła bo sie spieszyła do Biedronki. Bo częsty obrazek na tym przejściu. Wszystkim sie spieszy. Niektórym taksówkarzom też.
Komisarz
Komisarz 18.11.2021, 15:57
Bankowo piesza i/albo kierowca gapili sie w telefon. Takie to juz czasy ze ludzie oglupieni telefonami nie wiedza co sie wkolo dzieje.
Kierowca
Kierowca 19.11.2021, 14:05
Jadąc w prawo od Lwóweckiej (mając zielone oczywiscie) bedąc przy samym przejsciu zapala sie zielone dla pieszych. Tu powinna być zmiana, nie trzeba sie telefonem bawić.
LBN
LBN 19.11.2021, 12:34
Dokładnie, nie dość że łeb schylony w ziemię to jeszcze słuchawki założone, odcięci od świata, ludzie zombie :D
Kierowca
Kierowca 18.11.2021, 15:43
To nie tylko wina tej kobiety, bo oczywiście w lubaniu pracują nie doroby ta cala struktora zarzadzania światłami to porażka, w tej sytuacji kobieta jechala zamiast postawic swiatla to trzeba patrzec jakie swiatlo ma przechodzień bo ten wariat pomaranczowy po sekundzie wloncza sie jak ktos krok robi na pasy a a to juz jes za późno bo juz jestes przy pasach a na liczniku masz przynajmniej 30 km jak by byly swiatla bylo by jasne albo o te 4 sekundy wczesniej jak by ten pomaranczowy wariat mrugal. Druga sprawa pod numer 75 721 03 08 Konserwacja sygnalizacji nigdy sie nie mozna dodzwonić ale pesje biorą to tez nie mogą gamonie wyregulowac swiatel obok miedzy Santanderem a Tęczowa stojac na swiatlach zapala ci sie zielone masz ruszac na wprost, a od strony bramy zakladu karnego tamci przejezdzaja na pomaranczowym maja takie prawo , a ty czekasz az przynajmnie 3 samochody przejadą wymuszaja ci, gdzie ty majac zielone, i nikt nie widzi problemu nawet policja pewnie oni też sie nie moga tam dodzwonić, ale znaki to po dwojnie po trojnie potrafia montowac jeden za drugim po jaka cholere.
Kierowca
Kierowca 19.11.2021, 14:08
Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie.
Irek
Irek 19.11.2021, 17:03
Napewno nie, ktory pprzepis tak reguluje podpunkt?
Kierowca
Kierowca 30.11.2021, 07:42
Jeżeli "na pewno nie" to oddaj prawko ;) O ile posiadasz...

https://www.gov.pl/web/infrast…

§ 95. 1. 2)

Wyjątek - jeżeli wymagałoby to gwałtownego hamowania. Ale przejeżdżając jako 3. na żółtym nie wierzę, że taki nie mógł się zatrzymać.
Fik
Fik 21.11.2021, 16:49
Kierowca ma racje irku
Alojzy
Alojzy 19.11.2021, 10:52
Wróć do szkoły podstawowej i naucz się pisać po polsku
Salmonella
Salmonella 19.11.2021, 13:32
A co masz problem ze zrozumieniem? Jak już nie ma kropek to za długie dla cie zdanie - toś niekumaty w takim pisaniu?
Olek
Olek 19.11.2021, 12:20
Pisane na kolanie w korku biedaku, moje 3 telefony sa wiecej warte jak ta twoja emerytua roczna.

Pozostałe