Rozbił radiowóz. Trafił do aresztu

  • 15.11.2021, 14:53 (aktualizacja 15.11.2021, 15:57)
  • red.
Rozbił radiowóz. Trafił do aresztu

Podziel się:

Oceń:

31-letni kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać ulicami Bolesławca. Gdy nie widział już możliwości dalszej ucieczki autem, doprowadził do kolizji z radiowozem, aby dalej uciekać pieszo.

Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać ulicami Bolesławca, stwarzając realne zagrożenie niebezpiecznymi manewrami. Widząc, że już nie ma pola manewru celowo doprowadził do kolizji z radiowozem licząc, że w ten sposób odwróci uwagę mundurowych i ucieknie pieszo, jednak mundurowi z SPPP Legnica, pełniący służbę w Bolesławcu, zatrzymali mężczyznę.

31-latek został zatrzymany a badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem narkotyku. Dodatkowo policjanci ustalili, że rok temu  mieszkaniec gminy Bolesławiec miał zatrzymane prawo jazdy w związku z kierowaniem pod wpływem środków odurzających - czytamy w policyjnym komunikacie.

Materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy bolesławieckiej jednostki Policji nie budził wątpliwości, że podejrzany stworzył bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T
T 15.11.2021, 19:14
Ćpunów w autach jeździ mnóstwo.
Ale dopiero się to ujawnia jak dojdzie do nieszczęścia.
Takie czasy,Policja nigdy nie wyłapie ich wszystkich.
Walka z wiatrakami.
Krzysiek
Krzysiek 15.11.2021, 16:15
No i grozi mu najgorsze. Zapewniony opierunek, dach pod głową i żarcie. Pasożyty górą!
J23
J23 15.11.2021, 16:15
Jak należy do PO to zaraz wyjdzie i jeszcze będzie się domagał odszkodowania.

Pozostałe