Dzień Postaci z Bajek w GOKiS

  • 10.11.2021, 12:06 (aktualizacja 10.11.2021, 12:18)
  • Źródło: GOKiS
Dzień Postaci z Bajek w GOKiS GOKiS

Podziel się:

Oceń:

Dzieci bajki znają i kochają. Zarówno te książkowe, jak i telewizyjne odgrywają ważną rolę w życiu naszych pociech.

5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprosił przedszkolaków do wspólnej zabawy.

Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach. Uczestniczyła w nim grupa 6-latków z miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

- Była to znakomita okazja do wspólnych harców, przypomnienia bajek współczesnych oraz tych sprzed lat. Nasi mali goście ochoczo opowiadali o swoich ulubionych bohaterach, brali udział w bajkowych konkurencjach, wykazując się przy tym świetną znajomością baśniowych opowieści, przeglądali kolorowe książeczki, w poszukiwaniu swoich ulubionych bajkowych postaci - relacjonował organizator wydarzenia.

Na zakończenie spotkania Panie bibliotekarki zachęciły najmłodszych do odwiedzania biblioteki, gdzie każdy przedszkolak może otrzymać wyprawkę czytelniczą w ramach projektu „Mała Książka-Wielki Człowiek”. Dzieci obiecały wrócić do biblioteki wraz z rodzicami, by wypożyczyć czekające tu na nie bajeczki.

Źródło: GOKiS

Zdjęcia (14)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aleksandra
Aleksandra 10.11.2021, 18:52
Ale co to ma być panie bibliotekarki bez masek a dzieci w maskach! Wychowują nowe pokolenie niewolników! Do tego bajki Disneya, masakra! Rodzice co z wami?
Mimi
Mimi 11.11.2021, 20:17
Proszę zapoznać się z genezą Dnia Postaci Bajkowych. To wiele wyjaśni. Natomiast po wyjaśnienie słowa "geneza" zapraszam do słowników ,znajdziesz je w bibliotekach.

Pozostałe