13 zdarzeń drogowych i 3 kierowców pod wpływem. Podsumowanie akcji ZNICZ

  • 05.11.2021, 11:34 (aktualizacja 05.11.2021, 12:02)
  • red.
13 zdarzeń drogowych i 3 kierowców pod wpływem. Podsumowanie akcji ZNICZ

Podziel się:

Oceń:

Przez pięć dni lubańscy policjanci szczególną uwagę zwracali na to co dzieje się wokół cmentarzy i na drogach dojazdowych. Pośpiech, brawura czy nadmierna prędkość to tylko kilka przyczyn zdarzeń drogowych do których dochodziło na drogach powiatu lubańskiego.

Policyjna akcja ZNICZ 2021 rozpoczęła się w powiecie lubańskim 29 października i trwała aż pięć dni, do 2 listopada. W tym czasie na drogach powiatu doszło do 12 kolizji drogowych oraz wypadku drogowego, w którym zginął młody kierowca. Pisaliśmy o tym w materiale - Tragedia na DK30. Kołek, który wbił się w auto zabił młodego kierowcę.

Mundurowi odnotowali 12 kolizji drogowych, ich przyczynami było między innymi nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, a także niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Niekorzystne warunki pogodowe, pośpiech jak i zmęczenie jak widać w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na bezpieczeństwo na drodze. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. - poinformowała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

O serii zdarzeń drogowych do których doszło w ostatnim dniu Akcji ZNICZ pisaliśmy w materiale - Wypadek po wypadku. Rozbili się na oczach policjantów.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziki
Dziki 07.11.2021, 17:59
Czyste slogany jak co roku.Wyjechało wielu emerytów i niedzielnych kierowców i przez to dochodziło do zdarzeń drogowych.A tylko te przyczyny są w kartach pracy gliniarzy i tylko te się liczą jako wyniki więc nie ma innych przyczyn.jedno wielkie zakłamanie!!!!!!Sam widziałem jak sędziwy pan swoim wypucowanym autkiem przyhamował ,a pancia w swoim pięknym BMW wjechała mu w dupę.Od proza życia

Pozostałe