Kolejne zatrzymania migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do Niemiec

  • 05.11.2021, 10:50 (aktualizacja 05.11.2021, 11:54)
  • red./NOSG
Kolejne zatrzymania migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do…

Podziel się:

Oceń:

Straż Graniczna informuje o kolejnych zatrzymaniach osób, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Zatrzymano także dwóch Białorusinów oraz Gruzina, którzy im w tym pomagali.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Palcówki w Ludwigsdorfie wytypowali do kontroli jadące z Polski do Niemiec auto osobowe. Kierowcą kontrolowanego pojazdu był 50-letni Gruzin posiadający polską kartę pobytu. Wraz z nim podróżowało 5 obywateli Iraku w wieku od 19 do 31 lat ( 4 mężczyzn i 1 kobieta) którzy poza swoimi paszportami nie posiadali żadnych innych dokumentów umożliwiających im legalny pobyt w Polsce oraz legalne przekroczenie granicy. Wobec zatrzymanej szóstki wszczęte zostanie postępowania zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do wyjazdu z Polski.

Obywatel Gruzji odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

W czwartek (4.11) po północy polsko-niemiecki patrol wylegitymował kierującego autem osobowym 21-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna zmierzał w kierunku granicy z Niemcami. Syryjczyk oświadczył, że mieszka w Szwecji, a przez kilka ostatnich dni przebywał w Polsce. Cudzoziemiec poza wydanym w Szwecji prawem jazdy nie posiadał przy sobie innych dokumentów. Z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce oraz niezgodne z prawem usiłowanie przekroczenia granicy państwowej mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności w jego sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy z PSG w Zgorzelcu.

Do kolejnych zatrzymań nielegalnych migrantów, usiłujących przekroczyć granicę państwową w kierunku Niemiec doszło w Słubicach. Również w czwartek około 1:30 w nocy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko - Niemieckiej Placówki w Świecku, w rejonie mostu granicznego zatrzymali do kontroli osobowe auto, którym kierował 34-letni obywatel Białorusi posiadający legalny pobyt w Polsce. Wraz z nim podróżował 21-letni obywatel Palestyny, którego pobyt w Polsce był nielegalny. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Do następnego zatrzymania doszło dosłownie w tym samym momencie i w tym samym miejscu. Polsko-niemiecki patrol zatrzymał do kontroli volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało trzech mężczyzn w wieku od 26 do 33 lat – obywateli Jemenu oraz 31-obywatel Białorusi posiadający polską kartę pobytu.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono nielegalny pobyt obywateli Jemenu na terytorium naszego kraju, cudzoziemcy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze SG ze Świecka prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, a obywatel Białorusi zostanie przesłuchany w związku z udzielaniem pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej.

red./NOSG

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jakmar
Jakmar 06.11.2021, 23:15
Wszystkich wpuszczać do Niemiec, a nie przetrzymywać w obozach na terenie Polski, chcą żyć w Niemczech tam pracować po co im to utrudniac, niech idą w świat
Vw
Vw 05.11.2021, 12:48
Należy ich wpuścić do Niemców, oni potrzebują się ubogacić kulturowo
MSK
MSK 06.11.2021, 07:43
A czemu nie w polsce? Tylko wszystko do niemiec!
Jagoda
Jagoda 06.11.2021, 14:36
..a temu, że w polsce rządzi kuzyn Łukaszenki tylko niższy :)

Pozostałe