Rozmienił 100 zł fałszywkami

  • 04.11.2021, 11:34 (aktualizacja 04.11.2021, 12:10)
  • red.
Rozmienił 100 zł fałszywkami KPP Lwówek Śląski

Podziel się:

Oceń:

Coraz częściej dochodzi do oszustw przy użyciu banknotów, które przypominają prawdziwe. Wprawdzie widnieje na nich napis SUVENIR, jednak przestępcy wykorzystują naszą nieuwagę.

Kilka dni temu w Lubaniu 61-letni mężczyzna zapłacił dwustuzłotowym banknotem z napisem SUVENIR w markecie, a zaraz potem w kiosku. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policję.

Dziś lwówecka policja informuje, że tym razem doszło do oszustwa z użyciem banknotów, które z założenia mają służyć do nauki lub zabawy. 2 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie zapłacenia podrobionymi banknotami o nominale 50 zł z napisem „SOUVENIR” w jednym ze sklepów w Gryfowie Śląskim.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że starsza kobieta nie miała świadomości, że pieniądze, które posiadała nie są prawdziwe. Gryfowscy policjanci tego samego dnia ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego, który stał za oszustwem. Mężczyzna wykorzystał nieświadomość starszej osoby i rozmienił pieniądze seniora przekazując mu fałszywe banknoty.

W portfelu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili kolejne fałszywe „banknoty” z napisem „SOUVENIR”.

Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mloda 24
Mloda 24 04.11.2021, 18:15
Czy ten mężczyzna nie pochodził przypadkiem z leśnej ???

Pozostałe