Próbował zniszczyć kamery monitoringu i zapłacił fałszywkami

  • 02.11.2021, 18:22 (aktualizacja 02.11.2021, 18:43)
  • red.
Próbował zniszczyć kamery monitoringu i zapłacił fałszywkami

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który rzucał kamieniami w kamery miejskiego monitoringu. Ocalałe kamery zarejestrowały wandala, a nagrania ułatwiły zatrzymanie mężczyzny. Jak się okazało, próba zniszczenia kamer to nie jedyny zarzut, mieszkaniec Lubania odpowie również za oszustwo.

Policjanci końcem sierpnia przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Z ustaleń wynikało, że nieznany mężczyzna rzucał kamieniami w kamerę monitoringu miejskiego usytuowaną na budynku. Zajście zostało nagrane, a następnie przekazane policji. Na szczęście kamery monitoringu nie uległy zniszczeniu.

Końcem października ten sam mężczyzna zapłacił w sklepie papierniczym w Lubaniu fałszywym banknotem dwustuzłotowym. Sprzedawca przyjął banknot od oszusta i dopiero podczas podliczania utargu dziennego stwierdził, że banknot jest fałszywy. Przybyli na miejsce mundurowi zabezpieczyli nominał i udali się w teren za sprawcą oszustwa.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lubania. Zatrzymany przyznał się i teraz odpowie za usiłowanie zniszczenia mienia i oszustwo. Za czyny te grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Juhas
Juhas 03.11.2021, 10:32
Trzeba być kompletnym - pod względem diagnostycznym - idiotą, aby wystawić się przed kamerę celem jej zniszczenia. Tego elementa już żadna kara nie zresocjalizuje, z takim umysłem, to znaczy brakiem mózgowia tylko na dożywotnią egzystencje do domu wariatów
Slepak
Slepak 03.11.2021, 07:36
Jakby zaczeli karac takich czujnych sprzedawcow za wspoludzial za wprowadzanie falszywych banknotow do obiegu to by sie nauczyli szybciej reagowac na oszustow??
avanti
avanti 04.11.2021, 00:56
Jezeli na zdjeciu jest faktycznie banknot ktorym ten gosc zaplacil,
(i nie jest to zdjecie ilustracyjne) to trzeba niestety uznac, ze sprzedawca ze sklepu papierniczego ma wyraznie cos z glowa.

Pozostałe