Sytuacja epidemiczna w powiecie i regionie

  • 27.10.2021, 10:53 (aktualizacja 27.10.2021, 11:28)
  • red.
Sytuacja epidemiczna w powiecie i regionie

Podziel się:

Oceń:

Dziś w kraju odnotowano 8361 nowych zachorowań, 133 osoby zmarły. W dolnośląskim zachorowało 417 osób, w powiecie lubańskim 7.

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że w powiecie lubańskim odnotowano 7 nowych zachorowań. Współczynnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców to 1,29. W powiecie nie odnotowano przypadków śmiertelnych, a kwarantanną objęto 111 osób. Od początku października na COVID-19 na naszym terenie zachorowało 57 osoby.

Sytuacja w powiatach ościennych.

W powiecie zgorzeleckim odnotowano dziś 2 nowe zachorowania, współczynnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców to 0,23. Kwarantanną objęto 584 osoby

W powiecie bolesławieckim odnotowano dziś 24 nowe zachorowania, współczynnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców to 2,67. Kwarantanną objęto 972 osób

W powiecie lwóweckim odnotowano 4 nowe zachorowania, współczynnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców to 0,87. Kwarantanną objęto 63 osoby.


Ilość nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie lubańskim od 1.09.2021 do 27.10.2021r.

red.

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zulu
zulu 29.10.2021, 09:20
Co to za wirus który wybiera tylko wybranych?Po dwóch latach powinno nas być o połowę mniej.Tymczasem rezultat jest taki że lekarze mają kilka razy więcej.
Kamil
Kamil 28.10.2021, 15:54
Emeryci i renciści apelują do antyszczepionkowcow. Trwajcie w tym nadal i skutecznie i schodźcie z tego świata gremialnie będzie większy fundusz na nasze renty i emerytury.
Antyszczep
Antyszczep 28.10.2021, 23:14
Obyś ***zki dostał zamiast covidka i oby ciebie całą noc doświadczyła - zaszczep się szufelką węgla.
Obserwator
Obserwator 28.10.2021, 07:15
Bardzo ważną rzecz stanowią obserwacje innych, zwłaszcza jeśli mówimy o kimś znaczącym. Jeśli sprzedawca nie nosi maseczki, to ludzie dochodzą do wniosku, że nie trzeba i idą tym przykładem.
Niektórzy obywatele to takie małpki, swojego rozumu brak ,więc biorą przykład z innych.

Dr. Haus
Dr. Haus 27.10.2021, 18:54
Pracownicy sieci sklepów też nie respektują noszenia masek ochronnych, pomagają- czy nosić trzeba, a o klienta już nie wspomnę.
Ja.
Ja. 27.10.2021, 16:45
Będzie jeszcze gorzej.....głupich nie brakuje. Busy ....ludzie,a szczególnie młodzież bez maseczek, kierowcy też jakby ich choroba się nie imała, bez maseczek. Już w sklepach ludzi coraz więcej ma maseczki prawidłowo założone, ale też nie wszyscy.
regent
regent 28.10.2021, 08:17
Bo widzisz „Ja”, w tym wszystkim jest pewna tajemnica: ludzie funkcjonujący bez kagańców, w zamian noszą w kieszeni drzazgę z drabiny, która się przyśniła Św. Florianowi. Jej moc ochronna przed wirusami jest taka sama jak szmat na twarzy, ale zdecydowanie mniej uciążliwa, no i człowiek nie musi zachowywać się jak tresowany zwierzak cyrkowy i nie wygląda jak idiota.
Ja ja
Ja ja 27.10.2021, 19:02
Zapluta szmata na mordzie, byle by była, nie ważne że godzinami noszona, ale ważne że prawidłowo założona, wolny człowiek nigdy tego na gębę nie założy, niewolnik który uwierzył w to kłamstwo nigdy tego nie zdejmie, wdychaj sobie swoje spaliny i nie wymagaj tego od innych.
Xyz
Xyz 27.10.2021, 14:40
Niech mi ktoś powie gdzie był ten zjadliwy świrus między końcem maja a początkiem września....??? 🤔🤔🤔 Były wakacje, tłumy, zero dystansu, a statystyki mierne...
Teraz tradycyjnie sezon grypowo-przeziebieniowy a nagle wszystko wzrasta....
A ponoć świrus nie parzy na pogodę...
saso
saso 28.10.2021, 06:48
Odpowiedź jest prosta on był. Jeśli kogoś wirus nie zwalił z nóg, to taki delikwent zrobił prywatnie test aby się upewnić, że jest się chorym, który to test nie musi być ujawniany w statystykach (jeśli sobie zażyczysz) rozsądnie się izolował lub z pełną świadomością siał ile wejdzie, bo chciał mile spędzić okres wakacyjny. Wszystko zależało od tego jak się czuł. Ja właśnie w tym okresie przywiozłem sobie to świństwo z wakacji. Gdyby nie utrata smaku i węchu mógłbym łazić do woli bo czułem się dobrze. Nikt mi nie powie że go nie ma.
Kinga
Kinga 27.10.2021, 13:42
Tow. Regent ma złoty środek przeciwko zarażeniu choroba wirusem. Na co czeka? Ludzie umierają!
regent
regent 27.10.2021, 19:54
Oj, oj głupolu...Tylko na tyle cię stać?

Pozostałe