Potrącenie dwóch kobiet na Osiedlu Piastów

  • 24.10.2021, 20:53 (aktualizacja 25.10.2021, 13:10)
  • red.
Potrącenie dwóch kobiet na Osiedlu Piastów Zdjęcie Czytelnika

Podziel się:

Oceń:

Kierowca, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, potrącił dwie kobiety.

Około 19:25 na przejściu dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego w Lubaniu doszło do potrącenia dwóch kobiet.

Do potrącenia doszło chwilę po zmroku, gdy kobiety przechodziły przez jezdnię. Jeden z kierowców zatrzymał się ustępując im pierwszeństwa. Niestety, kierowca jadącego z naprzeciwka auta tego nie zrobił i wjechał w kobiety.

Na miejsce przybyły zespoły ratownictwa medycznego, które podjęły decyzje o przewiezieniu poszkodowanych do szpitala.

Zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako wypadek. Badanie kierowcy na obecność alkoholu dało wynik negatywny. - informuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń oficer prasowa KPP w Lubaniu.

 Przez najbliższy czas w rejonie skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego i  Worcella można spodziewać się utrudnień w ruchu.

red.

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIOTR
PIOTR 28.10.2021, 23:01
Nie kpij sobie z Boga.
Timon
Timon 26.10.2021, 07:54
A dlaczego ten facen na zdjeciu po prawej ma jednego buta bialego a drugiego czarnego??
Okulista
Okulista 26.10.2021, 11:27
Powiększ fotkę to zobaczysz że tam jest 2, słownie dwóch facetów.
Optometrysta
Optometrysta 26.10.2021, 21:25
Tak, tylko ten drugi stoi na trawniku. Chyba tobie patrzałki szwankują.
Timon
Timon 26.10.2021, 13:00
Ten drugi to stoi na trawniku, słownie trawniku.
Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki 25.10.2021, 19:12
Miliardy z uni na Polska infrastrukture.Zainstalowac swiatla i problem rozwiazany.No chyba ,ze wolicie Rydzkowi wyslac. Czuj czuj czuwaj!
Kierowca 2
Kierowca 2 25.10.2021, 21:29
Jeżeli masz na myśli lampy oświetleniowe nad przejściem to ok, bo jeśli światła drogowe zatrzymujące ruch pojazdów to pomysł do bani.
lubanianka
lubanianka 25.10.2021, 14:30
dzisiaj chciałam przejść na druga stronę ulicy na Armii Krajowej stałam na przejściu samochody jeździły w jedna i druga stronę zaczęłam liczyć samochody i z jednej strony przejechało 8 samochodowa z drugiej 6 żaden sie nie zatrzymał a ja stalami i czekałam .
Loko
Loko 26.10.2021, 19:08
I jak udało się ? Będziesz lepsza z matematyki.
Lubanianin
Lubanianin 25.10.2021, 13:10
Ostatnim czasy często spotykane na przejściu, jeden się zatrzymuję a drugi pędzi.
Też kierowca
Też kierowca 25.10.2021, 11:30
Jest jesień, szybko zapada zmierzch, ludzie chodzą w ciemnych ubraniach, do tego warunki atmosferyczne ograniczające widoczność. Widoczność dla kierowcy to podstawa. Nie może mieć brudnych czy zamglonych szyb. Do tego jeszcze kierowca powinien używać rozumu, stosować się do przepisów, warunków i być w dobrej formie psycho-fizycznej. Sporo tego. Ważna jest dla użytkowników zasada ograniczonego zaufania. CO do pieszych to warto porozglądać się czasem i 10 razy, warto poczekać minutę, czy dwie. A poza tym trzeba urzywać odblasków na odzieży, na torebce, czapce, rękawie. Wtedy nawet drobny element świecący szybciej zwróci uwagę kierującego. Szkoda, ze jest mało odzieży z odblaskami. Szczególnie brak jej dla osób starszych.
Ja
Ja 25.10.2021, 16:38
Dobrze by było, gdyby kierowca zastanowił się dlaczego auto innego kierowcy stoi przed przejściem dla pieszych. Dla mnie to znak, że ktoś jest na pasach.
mmm0
mmm0 25.10.2021, 10:42
Niedawno jakieś badyle burmistrz tam sadził. Były uroczystości, zdjęcia, gratulacje, szampan, ale na kamerę monitoringu już zabrakło.
Robert
Robert 25.10.2021, 10:26
To ze pieszy ma pierwszeństwo,nie znaczy że nie musi myśleć,lepiej przejść 1 minutę później na drugą stronę ( jezdni) ,niż 10-20 lat za wcześnie .
Pieszy
Pieszy 26.10.2021, 08:58
A czemu nie można przejechać minutę później? Bo kierowcy się śpieszy i nie myśli?
Zenek.
Zenek. 26.10.2021, 19:12
Bo auto waży 2tony i to że masz pierwszeństwo nie znaczy że masz wskakiwać na skrzyżowanie bez zastanowienia, sądząc że pojazd zatrzyma się w miejscu.
xdd
xdd 25.10.2021, 09:20
nic dodać nic ująć
Kiero
Kiero 25.10.2021, 08:56
Najbardziej niebezpieczne przejście w Lubaniu to te obok składu opału/pkp. Jeśli auta stoją do skrętu w lewo w stronę pkp to jadąc od strony Jeleniej Góry prosto nie widać KOMPLETNIE czy ktoś przechodzi przez pasy. Nawet 40 na godzinę tam to niebezpieczna prędkość. I jako pieszy i jako kierowca mam tam oczy dookoła głowy. A już najgorzej jak wieczorem pada deszcz i światła odbijają się od jezdni... Ludzie uważajcie na siebie i innych!
Wiem
Wiem 25.10.2021, 08:54
Nez przesady , Panie teraz winne . Dajcie spokój, dojeżdżam do krzyżówki to zwalniam . Tam jest ograniczenie do 30 , jak by tyle jechal to by widzial je bo przeciez ciemno tam nie jest . A i ci co mieszkają na osiedlu widza jak ten pan jeździ.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 25.10.2021, 08:38
Pewnie z biedronki szły, gdyby szły z kościoła zobaczył by łunę.
obserwator1
obserwator1 25.10.2021, 11:43
Jak nie daj Bóg Cię może takie coś spotkać to myślę że zobaczymy kał na przejściu bo chyba nic więcej z takim rozumem!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 25.10.2021, 14:33
Boga nie ma.
xD
xD 25.10.2021, 16:42
bóg jest, ale jest zajęty bo zamienia wodę w wino.
Kierowca
Kierowca 25.10.2021, 08:06
Ciągle powtarzam ! Zasada ograqniczonego zaufania na przejściu ! Co z tego,że miały pierwszeństwo ! One poobijane,może połamane ! Kierowca ponieśie konsekwencje,ale jest cały ! Panie mogą cierpieć do końca życia ! Kierowca pewnie ich nie widział,może został oślepiony światłami,może były ubrane na ciemno ? Jedno co mogę stwierdzić jako kierowca !Po zmnianie przepisów dot.pierwszeństwa na przejściach ! Pieśi wchodzą na przejście bez sprawdzenia wzrokowego czy kierowca Was widzi ! W mojej szkole podstawowej uczono nas :spojrzeć w lewo nast w prawo potem znowu w lewo ! Jak nic nie jedzie przechodzimy ! To takie proste ! Życzę zdrowia !
Kierowca 2
Kierowca 2 25.10.2021, 09:48
Też jestem kierowcą i to z 30 letnim stażem i wiem że skoro jeden pojazd się zatrzymuje to znaczy że coś się dzieje i również muszę się zatrzymać żeby się upewnić czy wszystko jest ok a nie jak większość kierowców próbuje zaoszczędzić kilka sekund kosztem innych ?!
Ludzie ze stali
Ludzie ze stali 25.10.2021, 06:21
Jak się ktoś z jednej strony zatrzyma to ludzie idą jak te ślepe kury i nie patrzą
Adversus
Adversus 25.10.2021, 12:29
Jak ktoś z jednej strony zatrzyma, to kierowcy z drugiej jadą jak te ślepe kury i nie patrzą.
obserwator1
obserwator1 25.10.2021, 11:39
Obyś kiedyś nie musiał być Ty cwaniaku ślepym kogutem.Nie igraj z losem!
wzkaks
wzkaks 24.10.2021, 23:39
A na dokładną toksykologię ktoś go zawiózł? Może przyćpane było?
Rafa
Rafa 25.10.2021, 16:37
Człowieku, przemysl czasem co napiszesz, bo naprawdę milczenie jest złotem. Jeśli nie masz zielonego pojęcia o tym jak było to się nie wypowiadaj, bo kierowca przeżywa tragedię a ty takie rzeczy piszesz.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 25.10.2021, 17:50
A jak było? Kierowca gnał a babki weszły na przejście zza drzewa, co wygrałem?
Rafa
Rafa 26.10.2021, 08:15
Nie, nie wygrałeś. Kierowca który się zatrzymał z naprzeciwka powiedział że się ledwo zdążył zatrzymać, bo również tych kobiet nie widział. A sprawca wypadku zachamowal w 1,5 metra. Więc powiedz mi, przy jakiej prędkości wyhamujesz w 1,5 metra? Jechał naprawdę wolno a przez to że oślepił go z naprzeciwka pojazd, nie zobaczył ich.
Gdyby kierowca gnał to tych kobiet by już dawno nie było...
Czy naprawdę czasem nie jest lepiej poczekać te 3 sekundy dłużej niż wchodzić z pełną pewnością że kierowca się NAPEWNO zatrzyma? Są różne sytuacje, mogą puścić hamulce, może kierowca zasłabnąć, albo jak w tym przypadku nie zauważyć.
I teraz co jest lepsze? Żyć w świadomosci, że miało się rację i pełne prawo do wejścia jeżdżąc na wózku inwalidzkim całe życie? Czy naprawdę to jest naszym celem? Czasem lepiej przepuścić te dwutonowe auto bo jemu się ciężej zatrzymać niż człowiekowi.
Oczywiście, każdy kierowca powinien sam z siebie się zatrzymywać przed pasami aby przepuścić pieszego. I tego nie neguje, bo kultura jazdy tego wymaga. Lecz ja przynajmniej wolę kierowcy nie testować, a nóż uda mi się przejść a on NAPEWNO zahamuje. Poczekam 3 sekundy i przejdę.
Jakmar
Jakmar 24.10.2021, 22:27
Ręce w kieszeniach, więc nie opadają
J.
J. 24.10.2021, 21:39
Pomijając blad kierowcy, wypadki w naszym mieście beda kwestia czasu. Brak oświetlenia w newralgicznych miejscach po zmroku stwarza realne niebezpieczeństwo
Mattti
Mattti 24.10.2021, 21:31
Ale miały pierwszeństwo
Heniek
Heniek 25.10.2021, 08:54
Bylo po zmroku, gdzie mialy kamizelki odblaskowe autem tez jezdzisz bez swiatel po zmroku bo masz pierwszenstwo?
Mepik
Mepik 25.10.2021, 21:30
Na logike koles, jak jade drogą ktorą znam i wiem ze jest tam 8 tysiecy pasow, i masa ludzi mieszka to uwazam, a nie ***m na calego.
Ra
Ra 25.10.2021, 17:23
Jestem kierowcą i z doświadczenia wiem, że po zmroku lepiej zwolnić przed pasami. Jeśli dodatkowo na przeciwległym pasie stoi auto, zatrzymuję pojazd bo może na pasach jest człowiek.
Prawo Jazdy
Prawo Jazdy 25.10.2021, 12:31
W terenie zabudowanym odblaski dla pieszych nie są obowiązkowe.
Odblask
Odblask 25.10.2021, 13:58
Zgoda, nie są obowiązkowe ale trzeba przyznać, że byłyby bardzo przydatne i przyczyniłyby się do zwiększenia widoczności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa. Są kraje, gdzie ludzie mają wszyte odblaski w swoje ubrania, czapki, buty. Jest to dbałość o bezpieczeństwo. Kierowca też czasem musi przejść przez przejście dla pieszych, więc niech wyczuli swoje zmysły siedząc za kółkiem.
Ola
Ola 25.10.2021, 12:07
Treść przepisów określa, że na terenie zabudowanym nie ma obowiązku nosić kamizelek, czyli panie nie musiały mieć
obserwator1
obserwator1 25.10.2021, 11:35
A co to ślepym kierowcom dają prawo jazdy?Skierować go do okulisty . Jeden widział drugi nie! .Teren zabudowany ograniczenie do 30km oświetlony niema obowiązku kamizelki czy odblasku. Ciekawe czy Ty stosujesz kamizelkę wszędzie już to widzę.
Xyz
Xyz 25.10.2021, 15:26
Te przejscia dla pieszych na osiedlu sa beznadziejne, powinny byc dalej od krzyzowek.
Rusłan53
Rusłan53 26.10.2021, 06:16
Przykład przejścia przy aptece Salve dojeżdżając do skrzyżowania z ul, Kazimierza Wielkiego, to dopiero porażka.

Pozostałe