Powołano nowego prezesa ZGiUK w Lubaniu

  • 14.10.2021, 06:07 (aktualizacja 14.10.2021, 08:02)
  • ŁCR
Powołano nowego prezesa ZGiUK w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

11 października na stanowisko prezesa zarządu Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu powołany został Jacek Baran – z wykształcenia inżynier budownictwa, od trzech lat pracujący w ZGiUK jako kierownik do spraw inwestycji.

Wcześniej pracował w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz prowadził własną działalność gospodarczą. Od teraz będzie zarządzał największą lubańską spółką miejską.

Jest to dla mnie bardzo duże wyzwanie, zdaję sobie z tego sprawę. Natomiast uważam, że wyzwania trzeba podejmować, nie można się ich bać. Trzeba po prostu robić swoje i z drugiej strony patrzeć i czerpać też z doświadczenia ludzi, którzy pracują w ZGiUK-u. – mówił Jacek Baran, nowy prezes ZGiUK.

We wrześniu br. zmarł wieloletni prezes ZGiUK Michał Turkiewicz. Następca deklaruje utrzymanie kursu, jaki spółce nadał jego poprzednik.

Znam całą specyfikę zakładu, jak również struktury organizacyjne, wiem, jak zakład się rozwijał, jakie ma cele i chcę je dalej kontynuować – deklarował J. Baran.

ŁCR

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aaaaa
Aaaaa 17.10.2021, 19:01
Ludzie mogą zapomnieć o lepszych płacach ,koleś został namaszczony
Koks
Koks 16.10.2021, 10:08
No to zatesknimy za byłym prezesem i to bardzo szybko .Ja juz zaczynam .😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢
EWA
EWA 16.10.2021, 09:38
Wspólczuje. No i bedzie jak w LPWIK
Rencista
Rencista 15.10.2021, 22:26
Producentem smieci sa ludzie bogaci bo biedny to wcina wszystko razem z opakowaniem . Biedny to nawet pali odpadami bo na taki luksus jak pec lub gazowe jego niestać . Pan nowy prezes wie o tym ale zedrze ze wszyskich po rowno .
R
R 18.10.2021, 08:12
W jaki sposób? Mógłbyś wyjaśnić?
Jachira
Jachira 15.10.2021, 18:09
Ten wybór nie wróży nic dobrego. Skończy się wyższymi cenami usług ze strony tego przedsiębiorstwa, a pan Jacek zyska na wadze.
Ja
Ja 16.10.2021, 09:34
No to z Kopalni Bazaltu zrobia smietnisko calej Europy a tiry rozjada Luban . 😲😲😲A mialo byc tak pieknie kwietne łaki ,park po kamieniolomach !
Załamana
Załamana 15.10.2021, 09:32
Szczerze współczuję wszystkim pracownikom ZGiUK nowego prezesa ....
Moge Wam zyczyc jedynie duzo cierpliwości a jesli chodzi o place, ze cos sie zmieni, to niestety nie miejcie nadziei, on Wam tego nie zalatwi.
Tylko patrzeć teraz az nowy Naczelnik Wydzialu Inwestycji w UM sie zaraz zmieni i zasiadzie u boku nowego prezesa
wodociągowiec
wodociągowiec 18.10.2021, 11:40
To porażka - ale nie dla wszystkich - jak zauważyłaś to tylko nowy Naczelnik Inwestycji UM na ty skorzysta, żeby nie ta nominacja to już by nie miała możliwości zmienić pracy po pokazaniu swoich "kompetencji" - tylko Prezes będzie dla niej ratunkiem>
wodociągowiec
wodociągowiec 15.10.2021, 08:02
Koleżaneczka, która nie może znaleźć sobie miejsca pracy teraz się cieszy - następny będzie ZGiUK- kolega wszystko zniesie.
Zuzanna
Zuzanna 15.10.2021, 07:26
Być może sprawdzi się w roli prezesa, wprawdzie nie jest to zakład produkcyjny walczący o rynki zbytu. Pamiętam, gdy Jacek pracował w starostwie zawsze coś nie grało z terminami załatwianych przez niego spraw.
AnnaZ
AnnaZ 15.10.2021, 11:08
No może już wyciągnął stosowne wnioski i zadbał o wdrożenie dyscypliny osobistej.
Grzegorz
Grzegorz 15.10.2021, 05:04
Spolka z dlugami, z wysypiskiem bez miejsca do skladowania odpadów, z wyeksploatowanym taborem który zostawia slady za soba i truje nas spalinami, takze to powolanie ma swój cel i poprzedni prezes wiedział co robi ze go juz nie ma z nami
Bożena
Bożena 14.10.2021, 19:02
Jesteśmy uradowani takim wyborem
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.10.2021, 18:58
Oj, ciężki czlowiek do współpracy. Pamiętamy go jeszcze ze Starostwa. Było nie... , bo nie. Współczuję osobą który pracują fizycznie. Dla nich nic się nie poprawi płacowo. Czy prezesem nie mógł zostać jeden ze współudziałowców centrum utylizacji. Tylu jest akcjonariuszy i żadnego mądrego człowieka? Panie Burmistrzu ...taki wybór... p. Baran zna strukturę org. zakładu i specyfikę zakładu. Trochę to za mało na prezesa największej spółki miasta.
ZF
ZF 14.10.2021, 18:26
To teraz nie organizuje się konkursu na stanowisko tylko mianuje? Pamiętamy burzę po zwycięstwie śp Poprzednika - nie pojmuję.
Paw
Paw 15.10.2021, 11:00
Konkurs zrobili m.in. w MDK-u, ale cel był wiadomy - poprzedni dyrektor walczący, by budynek się nie zawalił, musiał odejść, teraz ma pożytek z niego inna miejscowość. Burmistrz nominuje kogo chce, ważne żeby nie z opozycji... wszystko to jest takie polityczne, aż się rzygać chce...
Oszukana
Oszukana 14.10.2021, 17:59
Miałam do czynienia z tym panem. Wciąż żądał ode mnie nowych dokumentów, za które musiałam płacić a wiedział, że pozwolenia nie wyda. Naciągnął mnie na niezłą sumkę. Źle wróżę ZGIUKowi.
Anna
Anna 14.10.2021, 13:31
Celem jest zatrzymanie pracowników poprzez poprawe warunków placowych bo jezeli o tym zapomnisz to zapisz sie na kurs ukraińskiej mowy
DJ Walery
DJ Walery 14.10.2021, 11:59
Ooooo, super znaczy że teraz będzie dużo łatwiej "załatwić" potrzeby interesantów....
mala
mala 14.10.2021, 11:26
Brawo Gratulacje :)
Hubal
Hubal 14.10.2021, 09:50
Arkadyjusz sie nie doczekał? Wróci się na belfra, zresztą miernego... w swej dziedzinie.
Wiem
Wiem 14.10.2021, 08:59
Powodzenia! Aby szlo dalej w dobrym kierunku , a nasze ceny za smieci juz nie urosły.
Rr
Rr 14.10.2021, 23:29
Od kiedy zgiuk ustala ceny za śmieci?
Jan
Jan 17.10.2021, 07:28
A kto?
R
R 18.10.2021, 08:16
Gmina
Maryjan
Maryjan 15.10.2021, 08:26
Ustala ale nie dla mieszkańców a dla gminy i mista ale sa przetargi wiec wygrywa je najlepszy....
wiochal
wiochal 14.10.2021, 17:23
Ceny za wywóz odpadów ustala gmina a nie ZGiUK. Pretensje do burmistrza i radnych, których wybraliśmy.
Xyz
Xyz 15.10.2021, 16:47
Ja burmistrza nie wybierałam, bo nie bylo kogo. Oby nastepnym razem byl ktos wart glosu, a nie sami nauczyciele historii czy wfu.
Rr
Rr 15.10.2021, 10:52
Dokładnie tak jak mówisz

Pozostałe