Z sądowym zakazem po pijaku. Pirat zatrzymany po pościgu

  • 12.10.2021, 08:30
  • Źródło: KPP Bolesławiec
Z sądowym zakazem po pijaku. Pirat zatrzymany po pościgu Policja Dolnośląska

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Legnicy na terenie powiatu bolesławieckiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego z sądownym zakazem, który wcześniej próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna podczas ucieczki złamał bardzo wiele przepisów i swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniący służbę na terenie Bolesławca, zatrzymali po pościgu 33-letniego kierującego. Wcześniej mundurowi w centrum miasta postanowili skontrolować pojazd, którym zatrzymany mężczyzna się poruszał. Jednak pomimo wydania polecenia do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mieszkaniec powiatu lwóweckiego nie zamierzał poddać się kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę.

- Najpierw uciekał ulicami miasta, gdzie m.in. na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo na przejeżdżającej karetce pogotowia oraz nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzał innych kierujących w miejscach niedozwolonych, a na rondzie jechał „pod prąd”. Po wyjechaniu z miasta mężczyzna kontynuował ucieczkę drogami powiatowymi, a następnie po wjechaniu na teren zalesiony porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo - czytamy w policyjnym komunikacie.

Po zatrzymaniu uciekiniera okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto od 1 czerwca 2021 roku zatrzymanego obowiązywał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Co więcej, samochód, którym 33-latek uciekał, był niedopuszczony do ruchu i miał założone tablice rejestracyjne z innego auta.

To jednak nie koniec przewinień skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego. W trakcie dalszych działań wyszło na jaw, że kilka minut przed policyjną interwencją podejrzany ukradł paliwo na jednej z bolesławieckich stacji benzynowych.   

33-latek, który w godzinach dużego natężenia ruchu złamał szereg przepisów i swoim zachowaniem zmuszał innych kierowców do gwałtownych reakcji, stworzył realne zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bolesławiec

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EDMUNT
EDMUNT 14.10.2021, 19:08
o RYJKU MOWA? I JEGO RZOŁNIERZY CO SZPĄCĄ PO NOCACH POD KOŚCIOŁEM PIKOLAKI Z TYM ZRUBCIE PORZĄDEK A NIE
Krzysiek
Krzysiek 13.10.2021, 21:04
Skoro stwarzał realne zagrożenie, to czemu nie ealili z ostrej do BARANA?
Maria
Maria 12.10.2021, 12:03
I bardzo dobrze jeszcze niech złapia na motorze złodzieja z Zaręby i bedzie dla nas bezpiecznie
Janek
Janek 12.10.2021, 11:06
I tak mi nic nie zrobicie. Pewnie golas bez majątku. Na takich nie ma paragrafu. Zapraszam na Siekierczyn i Zarębę tam macie ich dziennie 3. Bez prawa jazdy samochody nie zarejestrowane / kierowcy naćpani jak również pijani. Po co to się chwalić jednym przypadkiem. Panie Komendancie policji w Lubaniu pokaż Pan że jesteś za obywatelami niech się was boją.
Mo
Mo 13.10.2021, 11:21
Janek nie musisz personalnie wystarczy podaj modele i kolory aut.

Pozostałe