Dodatkowe środki na doposażenie strażaków

  • 12.10.2021, 08:15
  • Źródło: Powiat Lubań
Dodatkowe środki na doposażenie strażaków Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Powiat Lubański otrzymał dodatkowe środki na realizację projektu złożonego w partnerstwie z niemieckim miastem Löbau.

Dodatkowe środki w wysokości 61.500,00 euro przeznaczone zostaną na dwujęzyczne szkolenie profilaktyki COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz zakup dwóch namiotów pneumatycznych, które znajdą zastosowanie podczas wielu akcji ratowniczych. Kwota dofinansowania po zmianie to 1.290.507,86 euro.

Przypomnijmy, że jest to kontynuacja wspólnego projektu, który realizowany był od 2017 roku przez Powiat Lubański oraz niemieckie miasto Löbau.  Dzięki realizacji nowego projektu jednostki straży pożarnych w naszym powiecie oraz u naszych zachodnich sąsiadów znów zostaną doposażone. Zakupione zostaną m.in. dwie motopompy, zestawy do cyfrowej łączności, alarmowania i współdziałania pomiędzy podmiotami ratowniczymi, wyposażenie i uzbrojenie ochronne dla strażaków oraz lekki samochód z podwójną kabiną z napędem 4x4, który wyposażony zostanie w zbiornik wody. W ramach zaplanowanych działań odbędą się wspólne ćwiczenia i szkolenia członków młodzieżowych straży pożarnych. Dla najmłodszych strażaków zorganizowany zostanie również obóz.

Co ważne, w ramach zadań projektowych zaplanowano również wyposażenie świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeciu w krzesła, stoły, sprzęt multimedialny (laptop, projektor, ekran) oraz tor przeszkód, który posłuży do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla młodzieżówki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Powstanie również 12 automatycznych telemetrycznych stacji hydrologicznych zlokalizowanych na rzekach, potokach oraz zbiornikach wodnych powiatu lubańskiego - na Kwisie, Olszówce, Siekierce, Potoku Miłoszowskim, Bruśniku oraz zbiornikach Złotnickim i Leśniańskim.

Projekt o wartości ponad miliona dwustu dziewięćdziesięciu tysięcy euro współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

 

Źródło: Powiat Lubań

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ochotnik
Ochotnik 12.10.2021, 14:31
W szkoleniach niech weźmie udział tylko nasz prezes powiatowy, który przyczynił się tak sprawiedliwego podzieliłu środków. Inne jednostki niech w ramach protestu pokażą sprzeciw dla folwarku jaki jest w naszym powiecie. Środki podzieli między swoje jednostki a co z resztą?
Krzych
Krzych 12.10.2021, 10:46
Krzysztof Brejza
====================
Premierze Jarosławie Kaczyński obniż akcyzę na paliwa, tak jak obiecałeś w 2011 roku!

Pozostałe