Włamanie na pasówkę. Policja zatrzymała 36-latka

  • 07.10.2021, 10:58 (aktualizacja 07.10.2021, 11:18)
  • red.
Włamanie na pasówkę. Policja zatrzymała 36-latka

Podziel się:

Oceń:

Metoda na pasówkę nie pozostawia śladów włamania, co znacznie utrudnia, a często wręcz uniemożliwia uzyskanie odszkodowania z tytułu ubezpieczenia.

Lwóweckim policjantom udało się zidentyfikować i zatrzymać 36-letniego mężczyznę, który metodą na pasówkę okradł byłego pracodawcę. Metoda ta polega na tym, że złodziej wcześniej wybiera lokal, do którego chce się włamać, sprawdza jaki rodzaj zamka jest w drzwiach i dopasowuje narzędzie do dokonania włamania tak, by nie pozostawić śladu. Później wchodzi do lokalu jak do swojego.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że za włamanie, do którego doszło na terenie Lwówka Śląskiego odpowiada mężczyzna, który wcześniej pracował w okradzionym warsztacie. Sprawca dostał się do lokalu podczas nieobecności właściciela, wykorzystując do tego dorobiony wcześniej klucz. Jego łupem padły elektronarzędzia. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 2,5 tysiąca złotych. - informuje lwówecka policja.

Policjanci wyjaśnią szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz ustalają, co zatrzymany zrobił ze skradzionym mieniem. Za kradzież z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lucek
Lucek 07.10.2021, 11:50
Za kradzież z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
===========
i ciągle to "nawet do..." - jak już raz jakiś palant opracował szablon dla policji- tak powielają bezmyślnie podany tekst przy każdej okazji.

Pozostałe