Obostrzenia możliwe jeszcze w tym tygodniu. Strefy, maseczki, limity

  • 27.09.2021, 10:20 (aktualizacja 27.09.2021, 11:31)
  • News4Media
Obostrzenia możliwe jeszcze w tym tygodniu. Strefy, maseczki, limity iStock

Podziel się:

Oceń:

Zapowiadane od dawna obostrzenia związane z czwartą falą koronawirusa w Polsce, mogą urzeczywistnić się już w najbliższych dniach. Zakażeń przybywa, pomimo ogólnodostępnych szczepień.

Tysiąc dziennie

Z informacji przekazywanych kilka tygodni temu przez ministra zdrowa Adama Niedzielskiego można było dowiedzieć się, że w obawie przed rozwojem czwartej fali pandemii, planowane jest wprowadzenie obostrzeń na terenie naszego kraju. Wstępne założenia mówiły o ustanowieniu restrykcji, kiedy dzienna liczba zakażeń przekroczy tysiąc potwierdzonych przypadków.

Już w najbliższych dniach?

Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz dowiedział się nieoficjalnie, że zmiany mogą nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Pomimo ogólnodostępnych szczepień przeciw COVID-19 i wysokiej wyszczepialności Polaków, licznik zakażeń wskazał w czwartek niepokojącą liczbę 974 osób, u których wynik testu na obecność koronawirusa był pozytywny. Prognozy związane z lockdownem potwierdzają głosy ekspertów. Już w sierpniu dr Aneta Afelt z zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk wyjaśniła w rozmowie z Rzeczpospolitą, że kontakty społeczne nawiązywane w czasie wakacji, przełożą się na październikowe statystyki.

„Wszędzie tam, gdzie usługi były możliwe w dystansie, teraz będą coraz częściej opierały się na bezpośrednim kontakcie. Otwarte są też usługi, które zakładają kontakt bezpośredni – fryzjerzy, kosmetyczki, duża część obsługi bankowej, rehabilitacja, planowe zabiegi w szpitalach, wyjazdy sanatoryjne. Mają ruszyć także szkoły i uczelnie. Czyli znów wracamy do bardzo gęstej sieci kontaktów społecznych. Wówczas potrzeba około sześciu tygodni do momentu, kiedy jest już galopujący przyrost przypadków. A to oznacza, że szczyt będzie w połowie października lub pod koniec tego miesiąca.” – zaznaczyła specjalistka.

Czego możemy się spodziewać?

Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że najprawdopodobniej obostrzenia nie będą dotyczyły całej Polski, a jedynie tych powiatów, w których zaszczepiła się najmniejsza liczba mieszkańców. Rejony te mają zostać podzielone na strefy czerwone, żółte i zielone. Przewidywane restrykcje mają dotyczyć ograniczenia możliwości udziału w imprezach masowych i zgromadzeniach, wprowadzenia szczególnych limitów dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19, a także obowiązku noszenia maseczek, również na otwartej przestrzeni. Wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia stacji radiowej sprawdzały się dosyć często, dlatego i tym razem możemy spodziewać się, że najbliższy tydzień przyniesie pierwsze zmiany związane z jesienną falą pandemii.

 

News4Media

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cecylia
Cecylia 28.09.2021, 10:19

1. Miała męża.
2. Zdradzała go z kochankiem
3. Zamieszkała z kochankiem
4. Wróciła do męża
5. Wyjechała z mężem na wakacje
6. Wróciła do kochanka
- do powtórki punkty 1 – 4
7. Zaszła w ciążę z kochankiem
8. Odeszła od kochanka a mąż uznał dziecko
9. Jest sejmową ekspertką od moralności i twierdzi że wierność jest sexy
10. Nazywa się Dominika Chorosińska-Figurska posłanka Pis –
Jej przesłanie „Rodzina jest sercem Europy”.
https://www.facebook.com/photo…
Anna
Anna 28.09.2021, 05:45
Od tych masek w Niemczech dzieci nie maja żadnej odporności i wszyscy chorują już teraz a nie w Lutym jak normalnie, sami stwierdzili ,że to był błąd z ich noszeniem.
Każdy
Każdy 27.09.2021, 15:41
Ha, ha, ha no kto by się spodziewałem
do wyżej
do wyżej 28.09.2021, 07:00
"no kto by się spodziewałem...."Przeczytaj zanim dasz enter.....(((
Zbyszko
Zbyszko 27.09.2021, 14:20
Regent! Żyjesz? Co byś teraz przekazał ogłupianej przez ciebie i tobie podobnych gawiedzi na temat szczepień??
regent
regent 28.09.2021, 07:57
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował, że ma koronawirusa i trafił w niedzielę do szpitala. "Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej " - przekazał w mediach społecznościowych. No to może taki tekst (źródło: die Interia) skusi cię ****** do próby ożywienia mózgownicy?
regent
regent 28.09.2021, 07:33
Oj Zbyszko, Zbyszko... Nie raz już pisałem, że takim baranom jak Ty, to już nic nie przemówi do rozumu, bo po prostu u takich jak Ty zostało dawno wyłączone myślenie, a nawet takiego organu wręcz brakuje w myśl zasady: organ nieużywany uwstecznia się , a z czasem zanika. Kaganiec na twarz i waruj!
Janka
Janka 28.09.2021, 17:38
Regent! Ty takie durnowaty że przez ten czas jeszcze nie zmądrzałeś. A ta liczba zakażeń i zgonów wśród nieszczepionych to łaska boża na ten kraj spływa czy co? A może wpadniesz bez maseczki jako wolontariusz na oddział szpitalny i wystawisz się dla udowodnienia że wirusa nie ma...?
Ludmiła
Ludmiła 28.09.2021, 08:46
Jak łykniesz bakcyla to sie okaże jaki z ciebie chojrak.
regent
regent 28.09.2021, 09:36
Co to ma do rzeczy parodio homo sapiens?
Xyz
Xyz 27.09.2021, 13:45
Bo oddychanie na zewnątrz powietrzem, trzeba ograniczyć i zamaskować wszystkich... Ale jak w Karpaczu siedzieli bez masek na szczycie ekonomicznym to nikt nie pisał o tym...w tym "zacny" Lubański portal informacyjny...
Nosz ludzie... Siedemnasta fala, piętnasta dawka, a poza tym jeszcze mix na tą z grypą...
Nie jestem antyszczepionkowcem, płaskoziemcą itd., naprawdę... ale ile było już naukowych publikacji o tym że maski, i każda inna szmata na twarzy nie uchroni przed wirusem...?
Kilka takich czytałem. I nie w fakcie czy super expresie...
Chyba Zdrowy
Chyba Zdrowy 27.09.2021, 12:12
W kościele wiedzieli o tym wcześniej że będą zakazy,więc przełożyli na tę niedziele co była😉

Pozostałe