Szkoła na medal

  • 21.09.2021, 12:55 (aktualizacja 21.09.2021, 14:10)
  • Źródło: ŁCR
Szkoła na medal ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu odznaczona została medalem „Za zasługi dla miasta Lubania”.

20 września, w dniu święta szkoły oraz uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych, na ręce dyrektorki Marzeny Tomczyk i zastępcy dyrektorki Elwiry Wojtusik medal wręczył Kamil Glazer, przewodniczący Rady Miasta Lubań.

Nawiązując do zeszłorocznego jubileuszu 60-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 4 (dawniej nr 5), padło pod adresem szkoły i jej uczniów wiele ciepłych słów.

- Wiemy, że ta szkoła wniosła ogromny wkład w rozwój naszego miasta i wydała ze swojego grona wspaniałych absolwentów i wiemy, że wielu wspaniałych absolwentów będzie wydawać - podkreślił Kamil Glazer, Przewodniczący Rady Miasta Lubań. - Najmłodszym uczniom, którzy dziś stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, życzę, aby zawsze byli chlubą placówki i naszego miasta - dodał przewodniczący.

Medal „Za zasługi dla miasta Lubania” nadawany jest osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, które swoją działalnością przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego, społecznego rozwoju. Promują miasto Lubań i poprzez swój dorobek lub osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

Medal ma 70 mm średnicy i wykonany jest z brązu. Na awersie umieszczony jest napis: „Za zasługi dla Miasta Lubania” oraz wizerunek lubańskiego ratusza. Na rewersie natomiast umieszczony jest historyczny herb miasta Lubania. Projektantem medalu jest artysta plastyk Stefan Dons.

Źródło: ŁCR

Zdjęcia (2)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nikola zmuda
Nikola zmuda 27.09.2021, 20:49
Zdecydowanie najgorsza z podstawowek w lubaniu :) Nie polecam z całego serca, nauczyciele zamiataja sprawy pod dywan, nigdy nic z tej szkoly nie wynioslam, nauczyciele gnębia uczniow i pozwalają na roznego rodzaju klopotliwe dla uczniow sytuacje, dziela na lepszy i gorszy sort a wszystkie "osiagniecia" i apele sa prowadzone by dzieci i rodzice mialy złudzenie, jaka ta szkola jest wspaniala i niezastapiona :) A tak naprawde - gowno osiagnela. Taki mickiewicz ma sie czym chwalic, wyjazdy integracyjne za granicę, do Irlandii , Niemiec, Norwegii itd. Jest o czym pisac, ale badzmy obiektywni i szczerzy.. Tandeta, nie ma sie czym w 4-rce popisywac :)
Marta
Marta 22.09.2021, 16:08
Szkola prowadzona pod publike i oklaski za wyniki które nie maja żadnego odzwierciedlenia w wiedzy uczniów i przekona sie o tym każdy w kolejnym etapie edukacji dziecka
Absolwentka
Absolwentka 22.09.2021, 10:34
Od czasów głębokiego czyli niesłusznego PRL-u najlepsza szkoła w Lubaniu. Wielkie w tym zasługi całego grona wspaniałych dyrektorów - oraz pedagogów wysokiej klasy i kultury osobistej.
Krysia
Krysia 24.09.2021, 12:26
Moje dziecko zostało przepisane do tej szkoły i ani razu tego nie pożałowałam. Wręcz przeciwnie, jestem pod wrażeniem. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, żeby dziecko czuło się w niej dobrze i przede wszystkim dziecko wynosi większość informacji z lekcji także nie rozumiem co miała na myśli Pani Marta. Mam porównanie z poprzednią szkołą gdzie musiałam dużo czasu poświęcić na ponowne wytłumaczenie tematów lekcji. Myślę, że sprawy z nauką przekładają się na indywidualne podejście dziecka. Ja jestem zadowolona. Jednocześnie gratuluję i bardzo się cieszę.

Pozostałe