Aleksandra M. oszukuje dziesiątki osób z całego kraju? Wykorzystuje social media

  • 21.09.2021, 11:06
  • red.
Aleksandra M. oszukuje dziesiątki osób z całego kraju? Wykorzystuje social… Obraz Pixelkult z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Coraz głośniej robi się o mieszkance Lubania, która działa na grupach sprzedażowych w mediach społecznościowych. Kobieta za niewielkie kwoty ma oferować różne przedmioty, bierze pieniądze, jednak zakupionych przedmiotów nie wysyła, bo najprawdopodobniej w ogóle ich nie posiada. Proceder zaczął się kilka miesięcy temu i wciąż trwa.

Oszustwa na grupach sprzedażowych

27-letnia mieszkanka Lubania wyszukuje swoje ofiary na grupach w mediach społecznościowych, gdzie internauci wymieniają się bądź sprzedają różne przedmioty. Działo się tak na przykład w facebookowej grupie - „Książki – wymiana sprzedaż”, gdzie dotarliśmy do największej grupy poszkodowanych. Aleksandra M. osobom poszukującym konkretnych tytułów oferowała ich sprzedaż. Po zapłacie uzgodnionej kwoty paczki nigdy nie docierały do adresatów. Aleksandra M. potrafi wzbudzić zaufanie i jest bardzo aktywna, działa na wielu grupach, wykorzystując łatwowierność internautów. „Sprzedaje” książki, gry planszowe, sprzęt i akcesoria jeździeckie, starocie „po zmarłej cioci”, monety, zegarki. Wysokość pobieranych kwot wahała się od kilkudziesięciu za książki do paruset za akcesoria jeździeckie czy srebrne monety. Kobieta ma kilka kont w mediach społecznościowych oraz kilka kont bankowych zarejestrowanych na różne adresy w Lubaniu. Proceder na pewno trwa od marca tego roku, bo wówczas na grupie ”Planszówki Poznań Gramy” pojawiło się pierwsze ze znalezionych w sieci ostrzeżeń.

UWAGA OSZUŚCI!

Ku przestrodze, żeby nikt już nie został oszukany.

Uważajcie na Panią Aleksandra M***** , nie kupujcie niczego od niej. Pani Aleksandra przy pierwszym wrażeniu wzbudza zaufanie, oferując fajne gry w okazyjnej cenie. Dziwnym trafem, posiada konta w większości banków (zbieg okoliczności? Nie sądzę), wszystko wygląda fajnie, umówiona cena, wysyłka, przelew zrobiony. … I nic... cały czas wymówki, że nie dała rady dzisiaj wysłać, że wyślę potwierdzenie wysyłki wieczorem, że wyślę w wolnej chwili, nawet zrobi zwrot pieniędzy. Nic z tych rzeczy się nie stało. - (Link do postu TUTAJ.)

Ciągłe wymówki, czasem zwrot pieniędzy, ale też groźby

Gdy paczki z zamówionymi przedmiotami nie docierają, a Aleksandra M. zaczyna być naciskana przez kupujących, gra na czas. Opowiada, że przyczyną opóźnienia wysyłki są nagłe choroby dzieci, wizyty w szpitalach, czy zabiegi i operacje. Kiedy kupujący żąda zwrotu pieniędzy kobieta opowiada o różnych trudnościach życiowych i ojcu dzieci, który nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego. Jednym słowem lawiruje i zwodzi.

Witam pisze post ku przestrodze bardzo Was proszę nie kupujcie nic od tej osoby jest to oszustka która sprzedaje książki których zapewne nawet nie posiada po otrzymaniu wpłaty ta osoba nagle jeździ od szpitala do szpitala ze wszystkimi z rodziny nawet operacje . Nie oddała mi pieniędzy i nie ma z tym problemu . Proszę blokujcie i usuwajcie ta osobę z grup sprzedażowych. Ja tego nie odpuszczę ale proszę nie kupujcie nic od tej osoby!!!  - (link do postu TUTAJ.)

Kobieta początkowo nie unika kontaktu, w rozmowach zawsze zapewnia o zamiarze wysyłki zamówionych przedmiotów czy zwrocie pieniędzy. Co ciekawe, niektórzy z poszkodowanych odzyskali swoje pieniądze jednak do końca nie wiadomo według jakiego klucza Aleksandra M. wybiera osoby, którym je zwraca. Zwykle częściowy lub zwrot całości pobranych zaliczek dotyczy transakcji na większe kwoty. Innym wysyła jedynie potwierdzenia przelewu zwrotnego, jak się później okazuje fałszywe. Jeden z mężczyzn pisze, że Aleksandra M. posuwa się nie tylko do fałszowania dokumentów.

Pani M******* w dodatku próbuje grozić w wiadomościach, to jest mój przypadek, po czym twierdzi, że ona nie grozi tylko są to przyjacielskie rady. - czytamy w mailu od poszkodowanego.

Kobieta korzysta z kilku numerów telefonicznych i często kasuje konta przy użyciu których kontaktuje się ze swoimi ofiarami.

Była już karana za podobne przestępstwa

W 2019 roku Aleksandra M. wraz ze swoją kuzynką Adrianną N. zostały oskarżone o popełnienie szeregu przestępstw polegających na poświadczaniu nieprawdy i posługiwaniu się cudzymi dokumentami w celu wyłudzenia kredytów, usług telekomunikacyjnych i sprzętu elektronicznego. O postawionych zarzutach pisaliśmy TUTAJ. Wobec Aleksandry M. zastosowano wówczas karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat i dozór kuratora. Jej kuzynka Adrianna N. trafiła natomiast do więzienia.

GRUPA przeciwko Oszustce!!!

Oszukani internauci stworzyli na Messengerze grupę, gdzie wymieniają się doświadczeniami i pomagają sobie nawzajem w zgłoszeniu sprawy organom ścigania. W tej chwili wiadomo już o kilkudziesięciu oszukanych osobach z całego kraju. Niestety może być ich o wiele więcej i liczba ta wciąż może rosnąć. Wszystko wskazuje na to, że proceder trwa w najlepsze, Aleksandra M. nadal oferuje sprzedaż przedmiotów, których najprawdopodobniej nie posiada.

Niskie kwoty i łatwowierność

Aleksandra M. wykorzystuje łatwowierność internautów i proponuje szybki przelew aby przyśpieszyć wysłanie przesyłki. Oszukuje ludzi na niskie kwoty, wykorzystując fakt że wielu poszkodowanym szkoda zachodu aby zgłosić sprawę na policję. Z daleka omija portale aukcyjne gdzie łatwo można zgłosić oszustwo i zostać zdemaskowanym.

Jest też wiele osób, które z różnych powodów nie dały się oszukać. Jednych zaniepokoiła zbyt niska cena, inni zauważyli, że kobieta posiada wszystkie, nawet bardzo trudno dostępne tytuły gier planszowych. Jeszcze inni spostrzegli, że posługuje się zdjęciami znalezionymi w internecie. Charakterystyczne jest też to, że Aleksandra M. zawsze odmawia sprzedaży za pobraniem czy za pośrednictwem portali aukcyjnych. Preferowaną formą płatności jest wpłata na telefon wówczas zapewnia, że przesyłkę wyśle od razu. Jak później toczą się sprawy już wiadomo.

Służby

Pytana o sprawę policja twierdzi, że jest zbyt wcześnie by wypowiadać się na ten temat. Prosi jednak, by poszkodowani w miejscu swojego zamieszkania składali doniesienia o każdym oszustwie czy nawet próbie oszustwa, ta ostatnia też jest przestępstwem i jest zagrożona karą. Zawiadomienie o próbie popełnienia przestępstwa można składać również w prokuraturze. 

red.

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pokrzywdzony
Pokrzywdzony 23.09.2021, 19:31
Adrianna N siedzi w Warszawie za rozbój w Warszawie, poza tym za przestępstwa w okolicach Warszawy, w Krakowie i numery w Lubaniu - skoda gadać - patologia. Jej mama - najmądrzejsza z całej wsi - krytykowała całe życie wszystkich broniąc córci a po tych numerach ze wstydu wyjechała pod Zieloną Górę - przywykła do tego że jest najmądrzejsza - w Lubaniu już się nie dało a w nowym miejscu może żyć głosząc swoje mądrości.
Mag
Mag 22.09.2021, 16:18
Tak to jest, jak się utrzymuje prywatne kontakty z policjantem O........to i *** chroniona!!!!
MBiałaP
MBiałaP 22.09.2021, 14:35
Sprawa wyłudzenia pieniędzy przez szanowną oszustkę Aleksandrę jest na policji już od trzech tygodni. Obiecuje zwrot kasy i zrywa kontakt. Rożnym ludziom podaje różne nr telefonu, konta bankowe i adresy. Ładny sobie szmaci*** biznes zrobiła na oszustwie.
Redemptor
Redemptor 22.09.2021, 10:11
Data 16 stycznia 1919 - na eLuban
===========================
Dwie mieszkanki Lubania, Adrianna N. oraz Aleksandra M. zostały oskarżone o posługiwanie się cudzymi dokumentami, podrabianie dokumentów oraz poświadczanie nieprawdy. Kobiety w ten sposób wyłudzały kredyty, usługi telekomunikacyjne i sprzęt elektroniczny.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkankom Lubania oskarżonym o popełnienie w okresie od marca do czerwca 2018 roku szeregu przestępstw polegających na podrabianiu i poświadczaniu nieprawdy w dokumentach, posługiwaniu się cudzymi dokumentami w celu wyłudzenia kredytów, usług telekomunikacyjnych i sprzętu elektronicznego oraz inne czyny zabronione.
===================
I co? Naiwni i ogłupiani - czytajcie eLuban.
https://www.eluban.pl/wiadomos…
Krzysiek
Krzysiek 22.09.2021, 16:07
16.01.1919? To już ponad sto lat temu. Trochę dawno :)
Detektyw
Detektyw 22.09.2021, 09:34
Aleksandra M** ...... - to psycho-patologia. Podobna ułomność do kleptomanii. Z tego już się nie wyleczy - nawet po odsiadce. Co najwyżej udoskonali złodziejskie rzemiosło.
Jola
Jola 21.09.2021, 20:29
Wstydź się Olka!Miałam przyjemność kiedyś z nią pracować...Od współpracowników też pożyczała kasę,że niby na dzieci,na lekarstwa...itp.Kasy nigdy nie oddała!Naprawdę dziwne że to już tyle czasu trwa i nikt z tym nic nie robi.Tylko jak zwykle w tym wszystkim dzieci szkoda :-(
Aleksandra Majczak
Aleksandra Majczak 21.09.2021, 15:39
Jestem niewinna, ja nic nie zrobilam!!
Jolsnta Wiench
Jolsnta Wiench 30.11.2021, 20:54
Czyżby?Oszukałaś mnie na 150 zł wiedząc że sama wychowuję dwoje niepełnosprawnych dzieci.Mam nadzieję że karma wróci do ciebie i odpowiesz za to wszystko!!!
Wiem
Wiem 22.09.2021, 11:09
Hahahaha ktos polewke robi podszywajac sie pod nia . Olka nie przeprasza . To kawal dziadowy . Mezus też udany bo niby nic nie wie a z kaski zyje .
Aleksandra Majczak
Aleksandra Majczak 23.09.2021, 07:47
No to raczej ze polewke. Przynajmniej cale nazwisko jest a nie Aleksandra M. Powalone to prawo zeby nazwiska nie podawac.
Nie ze*** się
Nie ze*** się 22.09.2021, 21:48
Naprawdę? Dlaczego odrazu na to nie wpadłem
Mondry
Mondry 24.09.2021, 07:40
Bos gupi jak nasze prawo??
Roman
Roman 21.09.2021, 13:37
Spokojnie, Lubańska Policja bada sprawę. Zbierają dowody, jeszcze chwila i uda im się rozwikłać tą zagadkę.
Haha. Ludzie dajcie spokój, kilka lat to już trwa i nic. Całą tą komendę powinni zamknąć, wszystkich wyrzucić na zbity ...
X
X 21.09.2021, 13:06
A policja umywa ręce 👍
Wiem
Wiem 21.09.2021, 12:04
Zbyt wcześnie za to wszystko co ona do tej pory zrobiła bo powinna już dawno siedzieć a dzieci powinny być odebrane tyle ile osób skrzywdziła tyle ile na kradła pieniędzy Okradała nawet własną rodzinę ma dobre bezy i zawsze zostaje przez kogoś wykupiona . Gowniara ma szczęście i sie slizga . Potrafila okraść nawet męża i pracodawcę. Zrobi wszystko za kasę, zblazni sie gorzej niż prostytutka .
Ja
Ja 21.09.2021, 15:51
Męża niby okradała a ten łazi z nią po mieście. Siebie warci są
LeL
LeL 21.09.2021, 11:33
A to nie jest ta, co zaciągała kredyty na kolekcjonerskie dowody?
…
21.09.2021, 12:15
A na imię jej Adrianna N.
…
21.09.2021, 12:13
Nie, ta siedzi. Wiem bo jestem osoba pokrzywdzona przez to babsko.
A co do A.M to nie kilka miesięcy temu, ale kilka lat temu ok. 3,5 droga redakcjo!
Sasin
Sasin 21.09.2021, 12:11
Oczywiście że tak, znani sa nie tylko w Lubaniu. Na yt filmik o niej jest.
Xyz
Xyz 22.09.2021, 04:38
Podaj link
ChybaZdrowy
ChybaZdrowy 21.09.2021, 13:30
Co to za filmik?
ALEKSANDRA M.
ALEKSANDRA M. 21.09.2021, 23:50
https://youtu.be/7-pJri5uqdY

Pozostałe