Poszukiwani, zakazowiec i nietrzeźwy zatrzymani przez policjantów

  • 20.09.2021, 10:52 (aktualizacja 20.09.2021, 11:59)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Poszukiwani, zakazowiec i nietrzeźwy zatrzymani przez policjantów

Podziel się:

Oceń:

W miniony czwartek lubańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch już trafiło do aresztu, kolejni staną przed sądem.

W miniony czwartek lubańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. 22 – letni mieszkaniec powiatu lubańskiego w jednostce penitencjarnej spędzi 78 dni w związku z popełnionymi wcześniej czynami. Drugi z mężczyzn, 43- latek także trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy miesiąc.

Tego samego dnia policjanci pełniący służbę na terenie Lubania zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Audi. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymany miał w organizmie 0,27 promila alkoholu.

Policja przypomina, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) to wykroczenie i grozi za nie:
• kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych,
• orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów,
• 10 punktów karnych.

Kilka godzin później zatrzymany został do kontroli drogowej kierowca pojazdu marki Honda. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że siadając za kierownicą samochodu popełnia przestępstwo. Obowiązywał go bowiem sądowy zakaz kierowania pojazdami, za którego złamanie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na "podwójnym gazie" zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 20.09.2021, 18:09
Rekwirować auta, sprzedawać na aukcji, kasa na szczytne cele. Inaczej tym baranom sią nie przetłumaczy. Nazywanie ich baranami to i tak zbyt pochlebne określenie.

Pozostałe