Dziś detonacje w Gryfowie. Pancerfausty znalezione w polu

  • 14.09.2021, 09:40 (aktualizacja 14.09.2021, 10:05)
  • red./lwowecki.info
Dziś detonacje w Gryfowie. Pancerfausty znalezione w polu

Podziel się:

Oceń:

Po wczorajszych działaniach w lesie między Uniegoszczą a Radostowem, dziś patrol saperski będzie detonował cztery pociski znalezione w Rząsinach.

- W czasie prac polowych wykopano pociski do granatnika typu Panzerfaust. – tłumaczy Radosław Mazur z Patrolu Saperskiego w Bolesławcu i dodaje, że z uwagi na ich zły stan będą detonowane na miejscu.

W dniu 14 września 2021 r. między godziną dwunastą a piętnastą nastąpi detonacja czterech niewybuchów powojennych w górnych Rząsinach koło wieży prosimy o nie wybieranie się w tamtejsze okolice w podanych godzinach – informuje na portalu społecznościowym Joanna Miłan, Sołtys Sołectwa Rząsiny.

Dokładne miejsce detonacji to wzgórze w rejonie nadajników telekomunikacyjnych przy drodze wojewódzkiej 364 relacji Gryfów Śląski - Lwówek Śląski.

Saperzy przypominają, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Dlatego tak ważne jest w przypadku ich znalezienia zachowanie szczególnej ostrożności i pod żadnym pozorem nie dotykanie, a już tym bardziej nie przenoszenie ich.

PROCEDURA POSTĘPOWANIA po znalezieniu niewybuchów, niewypałów:

  • Nie dotykać takich przedmiotów.
  • Zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych (np. dzieci), oznakować miejsce znalezienia.
  • Niezwłocznie zgłosić na numer alarmowy 112, Policję, Straż Miejską, Straż Pożarną, Leśnictwo.
red./lwowecki.info

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe