Zatrzymany złodziej katalizatorów

  • 12.09.2021, 16:36 (aktualizacja 12.09.2021, 17:00)
  • red./KPP Zgorzelec
Zatrzymany złodziej katalizatorów KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Kradzieże katalizatorów to zmora kierowców nie tylko w Lubaniu. Złodzieje są sprawni i trudni do namierzenia, bo demontaż katalizatora to dla nich tylko parę minut. Zgorzeleccy funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, podejrzanego o liczne tego typu przestępstwa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże katalizatorów. 18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego na podstawie zebranych dowodów usłyszał łącznie 9 zarzutów. Wartość strat pokrzywdzeni wycenili na kwotę niemal 15 000 zł.

Teraz podejrzanemu za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów to proceder, który dotyka zwłaszcza właścicieli starszych samochodów. Powodem jest stosunkowo łatwy dostęp do tego elementu i jego duża wartość. Złodzieje dopuszczają się tego przestępstwa zarówno w dzień jak i w nocy. Wymontowanie tej części tłumika zajmuje przestępcom kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go szybko sprzedać. Katalizatory nie mają żadnych oznaczeń, przez co są trudne do zidentyfikowania.

Czy można się przed tym obronić?

Niewiele jest sposobów, które w pełni uchronią nasz samochód przed kradzieżą tego wyposażenia, ale zagrożenie można zminimalizować.

Najbezpieczniej jest parkować samochód w garażu lub na strzeżonym parkingu. Unikajmy parkowania w miejscach nieoświetlonych i oddalonych od zabudowań. Istnieje również możliwość zainstalowania odpowiedniego alarmu, który odstraszy złodzieja.

red./KPP Zgorzelec

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do Dziki
Do Dziki 17.09.2021, 22:03
Do Dziki wiem jakie miałeś metody jak byłeś w policji generalnie nie ma się czym chwalić cwaniaczku
Tym
Tym 14.09.2021, 08:14
A w Bolesławcu nikt nie potrafi ich złapać razem z tym. co skupuje
GFDN
GFDN 13.09.2021, 08:07
DO MNIE KRAŚĆ I KŁUSOWAĆ PRZYCHODZĄ JUŻ DZIECI Z PODSTAWÓWKI , CODALEJ HONDURAS ?
Dron
Dron 13.09.2021, 07:45
Szanowna policjo gdyby nie miał gdzie sprzedawać to by nie kradł. Warto ukarać kupujących i ujawnić te punkty pasarskie
Dziki
Dziki 12.09.2021, 21:34
Odnośnie kradzieży katów to złodziei namierzyłbym bardzo szybko a proceder ukrócił w mig!Tylko po pierwsze dupę powinni ruszyć pracownicy celno skarbowi ,urzędnicy Urzędów Skarbowych i w końcu Policjanci,ale wszystkie te służby mają to gdzieś bo najprościej jest zrobić kopiuj wklej i przeprowadzać kontrole legalnie działających firm niż szarej strefy.Zapraszam po naukę.

Pozostałe