Sukces w goerlitzkim Zoo

  • 09.09.2021, 14:20 (aktualizacja 09.09.2021, 14:36)
  • Źródło: Nasze Zoo
Sukces w goerlitzkim Zoo Nasze Zoo

Podziel się:

Oceń:

Zoo Görlitz doczekało się pierwszego potomstwa sójkowców żółtobrzuchych.

Sójkowce żółtobrzuche, gatunek silnie zagrożony w chińskich regionach pochodzenia, hodowane są w görlitzkim zoo od 2015 roku. Na potomstwo jednak należało dość długo czekać. Wciąż pojawiały się jakieś niepowodzenia: od gniazd zniszczonych przez burze, po wczesne zgony piskląt i inne niepowodzenia. Tym razem się udało.

Sójkowiec "001", ma prawie dwa miesiące i jest już niemal tak duży jak jego rodzice.

Każdy nowonarodzony osobnik tego gatunku stanowi cenny wkład w globalną populację tych charyzmatycznych ptaków. Podczas gdy Międzynarodowy Program Hodowli Zachowawczej zarządza obecnie około 300 ptakami w niewoli, szacuje się, iż liczba osobników żyjących na wolności nie przekracza 250.

- Mamy nadzieję, iż wraz z pierwszym młodym sójkowcem „worek rozwiązał się” i w przyszłym roku nastąpią kolejne udane lęgi - dodaje kurator zwierząt Catrin Hammer. - Życie rodzinne tych barwnych przedstawicieli ptaków śpiewających jest niezwykle ekscytujące. Nieco starsze potomstwo wspiera rodziców w wychowaniu młodszego rodzeństwa z kolejnych lęgów. Bardzo chcielibyśmy móc to obserwować w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec w kolejnych latach.

Źródło: Nasze Zoo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe