Białoruskie KGB na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

  • 08.09.2021, 09:51
  • Źródło: 24jgora.pl
Białoruskie KGB na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Jurij Woskriesienskij

Podziel się:

Oceń:

Jurij Woskriesienskij, etatowy pracownik białoruskiego KGB, znalazł się wśród gości Forum Ekonomicznego w Karpaczu - poinformował Tadeusz Giczan, białoruski dziennikarz i opozycjonista.

Taka ciekawostka. Na forum ekonomicznym w Karpaczu Białoruś reprezentuje etatowy pracownik białoruskiego KGB Jurij Woskriesienskij zajmujący się na co dzień "pracą" z więźniami politycznymi i zmuszaniem ich do przyznania się do winy. Organizatorzy mówią, że to przez pomyłkę, zaś sam Woskriesienskij napisał przed chwilą, że "polscy politycy są zmęczeni konfrontacją i chcą odbudowywać mosty [z reżimem Łukaszenki]" i to dlatego go zaproszono. - napisał na twitterze Giczan

Ujawnienie zaproszenia pracownika białoruskiego KGB na Forum Ekonomiczne wywołało lawinę komentarzy w sieci. Zbiegło się to ze stanem wyjątkowym, który obowiązuje przy granicy polsko-białoruskiej oraz rozpoczynającymi się w piątek rosyjsko-białoruskimi manewrami Zapad-21.

Co więcej w Forum weźmie udział liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, która zdaniem części zachodnich agencji informacyjnych wygrała ostatnie wybory prezydenckie.

 

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 08.09.2021, 12:45
Pewnie dogaduję się z rządem w sprawie nowych prowokacji granicznych korzystnych dla obu stron

Pozostałe