Gminne Dożynki w Siekierczynie [FOTOGALERIA]

  • 06.09.2021, 10:10 (aktualizacja 06.09.2021, 11:14)
  • red.
Gminne Dożynki w Siekierczynie [FOTOGALERIA] eLuban.pl Wieniec Dożynkowy Sołectwa Rudzica

Podziel się:

Oceń:

Po raz pierwszy Gminne Dożynki w Siekierczynie odbyły się w innym niż dotychczas miejscu, w tym roku dożynkowych gości zaprosiła Rudzica.

Dożynki to ludowe święto plonów połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W minioną sobotę świętowali mieszkańcy Gminy Siekierczyn.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się mszą dziękczynną, a po jej zakończeniu przed drzwiami kościoła Dariusz Furdykoń, Wójt Gminy połamał chleb i podzielił go wśród zaproszonych gości. Po chwili w kolorowym korowodzie goście przeszli na boisko sportowe, gdzie po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości rozpoczęto świętowanie.

Wśród gości pojawili się posłanka na Sejm Zofia Czernow, senator Rafał Ślusarz, starosta Walery Czarnecki i samorządowcy z sąsiednich gmin. Najważniejszymi gośćmi byli jednak rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze i sadownicy z Gminy Siekierczyn.

Naszym siekierczyńskim rolnikom, ale też wszystkim rolnikom z terenu powiatu lubańskiego życzę dużo pogody, słońca i tego by kolejne zbiory nie były gorsze niż tegoroczne – usłyszeliśmy od Dariusza Furdykonia, Wójta Gminy Siekierczyn.

red.

Zdjęcia (139)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xyz
Xyz 07.09.2021, 10:52
Pięknie udokumentowane łamanie obostrzeń p(l)andemicznych.... Gdzie jest sanepid pytam... A nie... Przecież to tylko ściema, co by szedł biznes... Chociaż siedemnasta fala przecież... A tu pan radny w ławce w kościółku.... Starosta co urząd pozamykał... Hipokryci lubańscy w pierwszych ławkach siedzą... Może redakcja zapyta szanownych włodarzy, dlaczego tak jest jak widać na zdjęciach...? A nie... Oni wam płacą też....
PS. Pamiętajcie żeby opublikować komentarz bo jesteście z tych wolnych mediów o które walczycie....
Lolo
Lolo 06.09.2021, 21:38
Bóg, honor, drożyzna.
wdwscs
wdwscs 06.09.2021, 15:42
Jakie to jest żenujące ,że zwykłego obywatela wymaga się pod grożbą kary noszenie maseczek,a tu "niby śmietanka" ma to w du...
Edek
Edek 07.09.2021, 08:58
Daj zyc chlopie! Po co maseczki jak wszyscy zaszczepieni berbelucha spod stolu ze az belkotac zaczynali. Nie wspomne juz o tych dragach co psy tropiace nie wykryly...
Brawo.
Brawo. 06.09.2021, 11:29
Śmiech na sali. Zboża jeszcze nie pokoszone, a szlachta sobie dożynki zorganizowała.
Wiel-bład
Wiel-bład 06.09.2021, 15:26
Pisze sie zborze gamoniu!
Idioto
Idioto 07.09.2021, 09:10
Zborze??? Nie pouczaj ***u, jak nie masz pojęcia o czym piszesz!!!
Polonista
Polonista 07.09.2021, 07:46
W którym Słowniku języka polskiego jest przez "rz"? Proszę nie siać fermentu. "Zboże" to poprawna pisownia.
Paszczak
Paszczak 09.09.2021, 16:27
Patrz i sie ucz!
Wielki słownik ortograficzny PWN:
zborze; zbórz
Słownik języka polskiego PWN:
zborze «roślina uprawiana dla ziarna i słomy; też: ziarno tej rośliny
Wolek zborzowy
Wolek zborzowy 08.09.2021, 07:58
W Wikipedii!
Zborza, rośliny zborzowe – grupa roślin uprawnych z rodziny wiechlinowatych (traw, Poaceae). Ich owoce, o wysokiej zawartości skrobi, są wykorzystywane do celów konsumpcyjnych, pastewnych i przemysłowych. Najpopularniejszymi produktami przerobu zbórz są mąki, kasze, oleje i syropy. Zborza są podstawowym surowcem w wielu gałęziach przemysłu takich jak: młynarstwo, piwowarstwo, gorzelnictwo, farmaceutyka.
idioto
idioto 08.09.2021, 09:02
wszystko ok, tylko w wikipedii jest jedna delikatna różnica ZBOŻA, .....
Wiki
Wiki 08.09.2021, 08:50
No bez jaj... Serio? Wikipedia jako podstawa ortografii? Jeden baran coś tam napisał, a kolejny będzie to powielał.
Alfa i Opel Omega
Alfa i Opel Omega 09.09.2021, 15:30
Wielki słownik ortograficzny PWN
zborze; zbórz
Słownik języka polskiego PWN
zborze «roślina uprawiana dla ziarna i słomy; też: ziarno tej rośliny»

No i co baranie jeden z drugim? Jak ci teraz w dzióbku??
Dubilu wyżej
Dubilu wyżej 13.09.2021, 10:13
Czy ty jesteś naprawdę upośledzony czy tylko takiego udajesz?

Pozostałe