Bezpieczna droga do szkoły. Dzieci są najważniejsze

  • 31.08.2021, 11:59
  • asp. szt. Monika Kaleta Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
Bezpieczna droga do szkoły
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już jutro zacznie się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci nieustannie sprawdzają drogi w rejonach placówek oświatowych. Szczególną uwagę przykładają na zachowanie się kierowców w rejonie szkół. Pamiętajmy, że jako rodzicie czy opiekunowie możemy wskazać naszym pociechom bezpieczną drogę do szkoły. Pomocny będzie film, który przygotowaliśmy. Obejrzyjmy go razem z naszymi dziećmi.

Ogólnopolskie działania pn.. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci, w ramach działań wyprzedzających, już od kilku dni sprawdzają tereny przy placówkach oświatowych. Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych.

Kierowcy muszą pamiętać, że już niedługo dzieci rozpoczną nowy rok szkolny. Miejmy nadzieję, że lepszy niż poprzedni. Najważniejsze jest bezpieczeństwo podopiecznych, dlatego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w okolicach placówek oświatowych. Priorytetem będą też przejścia dla pieszych w obrębie szkól oraz sprawdzany transport przewożący dzieci i młodzież do placówek.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać naszym pociechom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasi juniorzy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Zwłaszcza, że aura pogodowa z dnia na dzień zmienia się. Jest pochmurno, deszczowo, wietrznie i szybciej zapada zmrok. To wszystko ma wpływ na ograniczenie widoczności na drodze. Zadbajmy o juniorów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu. Pokażmy go naszym pociechom. Oglądanie może być wspólną frajdą i nauką jednocześnie. Przypomnijmy dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych.

asp. szt. Monika Kaleta Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Renault
Renault 01.09.2021, 13:29
A kiedy w Polsce? We Francji wzorem innych miast w Paryżu od 1 września wprowadzają ograniczenia prędkości samochodów do 30 m/h. Pola Elizejskie i większe arterie - do 50 km/h. W przypadku przekroczenia o 50km/h - władza konfiskuje samochód. Mandaty wzrosły do 3000 euro.

Pozostałe