Bukowińskie spotkania za nami

  • 30.08.2021, 11:41 (aktualizacja 30.08.2021, 12:14)
  • red.
Bukowińskie spotkania za nami MDK Lubań

Podziel się:

Oceń:

26 i 27 sierpnia Lubań kolejny raz był jednym z organizatorów 32. Międzynarodowego Festiwalu Bukowińskie Spotkania. Na scenie w lubańskim MDK było kolorowo i radośnie.

Wydarzenie z uwagi na niepewną aurę zostało przeniesione do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. W opinii artystów w żaden sposób nie wpłynęło to na poziom bukowińskiego święta.

W dwudniowym wydarzeniu na scenie zaprezentowały się zespoły z Polski, Węgier, Rumunii i Ukrainy - Echo Bukowiny, Bistrița Aurie (Ciocănești, Rumunia), Jaworowa Sopiłoczka (Szypińcy, Ukraina), Rozmaj (Kelmeńcy, Ukraina), Kisdorogi Székely Hagyományőrző Egyesület Népdalkör (Kisdorog, Węgry), Dombóvári Székelykör Szucsáva Dalkör (Dombóvár, Węgry), Nagymányoki Székely Kör Népdalkör (Nagymányok, Węgry), Jodełki (Żagań, Polska), Jutrzenka (Bolesławiec, Polska), Podgrodzianki (Raciborowice Górne, Polska), Dunawiec (Zbylutów, Polska) oraz Watra - kapela (Brzeźnica, Polska).

Każda prezentacja była ciekawa, a ze sceny płynęły utwory śpiewane w kilku językach. Nie zabrakło także występów tanecznych.

Zadowolenia z organizacji imprezy nie kryły zarówno zespoły biorące udział w wydarzeniu, jak również sam twórca i dyrektor festiwalu Zbigniew Kowalski. Jak zapewnił obecnych burmistrz Arkadiusz Słowiński, kolejna edycja lubańskiej części bukowińskiego święta już za rok.

red.

Zdjęcia (95)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe