wtorek, 16 kwietnia 2024 12:35

Łużyce w kolejnej rundzie

W II rundzie Pucharu Polski na szczeblu DZPN Jelenia Góra zespół z Lubania pokonał na wyjeździe Czarnych Lwówek Śląski i awansował do dalszej serii gier.

Autor: Łużyce Lubań - Mateusz Stóf

Łużyce od początku posiadały inicjatywę. Lubanianie zaaplikowali rywalom cztery gole i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Gości na prowadzenie technicznym strzałem w 12. minucie wyprowadził Emanuel Karwecki. W 21. minucie było już 0:2. Wóczas rzut karny wywalczył Oskar Rymer, a skutecznym egzekutorem okazał się Damian Bojdziński. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla Czarnych, z rzutu karnego, zdobył Michał Sakiel. Po zmianie stron trafiali już tylko goście. Dokładniej Jacek Góraj i Oliwier Misiewicz.

W kolejnej rundzie lubanianie na własnym boisku zmierzą się z Wydziałem Sędziowskim Jelenia Góra.

Czarni Lwówek Śląski – Łużyce Lubań 1:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Karwecki (12), 0:2 Bojdziński (21-karny), 1:2 Sakiel (45-karny), 1:3 Góraj (49), 1:4 Misiewicz (75). Żółta kartka: Urbaniak. Sędziował: Piotr Konsur.

Łużyce: Trzajna (76 Gleb) - Chernychenko (60 Pietroński), Jakubczyk, Chmielowiec (60 Mańkowski), Rymer (46 Szyszło), Berliński, Szpytma, Bojdziński (46 Misiewicz), Karwecki, Góraj, Młynarski (46 Urbaniak).

Czarni: Podskarbi (85 Horbanowicz) - Raginia, Grabowski, Michał Sakiel, Lastowski (50 Kocot), Wołoszyn, Raniecki (88 Dziuba), Suchecki (80 Żubko), I. Grabkowski, Jarosz (70 Kocot), Pulikowski (60 Rydel).