Przy kościele w Siekierczynie odkryto kolejne pochówki niemieckich żołnierzy

  • 26.08.2021, 11:12 (aktualizacja 26.08.2021, 11:54)
  • red./POMOST
Przy kościele w Siekierczynie odkryto kolejne pochówki niemieckich żołnierzy FB POMOST

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze polegli w walkach o Lubań na przełomie lutego i marca 1945 r. Przy ich szczątkach odkryto cztery znaki tożsamości.

W dniu 25 sierpnia 2021 r. kontynuowaliśmy rozpoczęte w lipcu prace ekshumacyjne w Siekierczynie, pow. lubański (woj. dolnośląskie). Na cmentarzu przykościelnym odnaleźliśmy kolejne pochówki żołnierzy niemieckich poległych w walkach o Lubań na przełomie lutego i marca 1945 r. Przy ich szczątkach odkryliśmy cztery znaki tożsamości. - czytamy w mediach społecznościowych.

Pracownia „Pomost” prowadzi poszukiwania i ekshumacje szczątków niemieckich ofiar II wojny światowej. Prace te, poprzez przywracanie świadectw wojennego okrucieństwa, przyczyniają się do budowania pokoju między narodami. Odkrywanie tożsamości poległych jest również niezwykle ważne dla rodzin, które od dziesięcioleci oczekują na jakiekolwiek wiadomości o losach swoich krewnych.

W komentarzach pod postem na Facebooku jest wiele podziękowań, w tym w języku niemieckim. Przekaz jest jeden – Dziękujemy za zaangażowanie. W końcu wrócą do domu.

Jednocześnie Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych zwraca się z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji (zdjęć, planów, szkiców, wspomnień, relacji i dokumentów) na temat niemieckich grobów wojennych na terenie Polski. Osoby posiadające informacje o niemieckich grobach wojennych z okresu II wojny światowej prosimy o kontakt mailowy [email protected] telefonicznie pod nr 601 469 494 lub poprzez profil na Facebooku.

red./POMOST

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jjjj
Jjjj 09.02.2022, 16:14
W Platerowce na cmentarzu są pochowani żołnierze z bitwy o Lubań na pustej kwaterze są widoczne dołki zapadlisk

Pozostałe