Odnaleziona 16-latka i zatrzymani do odsiadki

  • 25.08.2021, 20:33 (aktualizacja 25.08.2021, 20:44)
  • red.
Odnaleziona 16-latka i zatrzymani do odsiadki

Podziel się:

Oceń:

W ciągu kilku ostatnich dni lubańscy policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych do odbycia kary i dwoje nastolatków "na gigancie".

Pierwszego zatrzymania dokonali funkcjonariusze interweniujący w trakcie awantury domowej w gminie Leśna. Jeden z uczestników awantury był poszukiwany celem odbycia kary, 32-latek został zatrzymany i przekazany do aresztu śledczego.

Jeszcze tego samego dnia lubańscy policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego do odbycia kary. Tym razem zatrzymali 44-letniego mieszkańca Lubania na terenie miasta, mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego.

Kolejnym zatrzymanym poszukiwanym do odbycia kary zastępczej był 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania oraz pobytu. Policjanci 21 sierpnia w trakcie patrolu Lubania zauważyli osobę, którą postanowili wylegitymować. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną. Podobnie jak pozostałe osoby zatrzymane trafił do policyjnej celi.

Inne działania policjantów ze Świeradowa-Zdroju doprowadziły do zatrzymania 17-latka, który uciekł z placówki wychowawczej w Świeradowie-Zdroju. Młody mężczyzna został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Dodatkowo na podstawie ustaleń policjantów oraz zebranego materiału dowodowego 17 – latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, którego dopuścił się na początku maja br.

Ponadto praca policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przyczyniła się do ustalenia miejsca pobytu 16 – letniej mieszkanki Lubania, która na początku lipca br. oddaliła się z domu rodzinnego. Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz taktyce działania ustalono jej miejsce przebywania, a następnie nieletnia została przekazana pod opiekę matce.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubanianin
Lubanianin 06.09.2021, 09:51
Widzę że policja bardzo szybko przywłaszczyła sobie zasługi co do odnalezienia 16latki, jednak tak naprawdę zupełnie inaczej to wyglądało w rzeczywistości. A ludzie którzy się nią zainteresowali dopiero jak zrobiło się o niej głośno powinni pomyśleć o tym trochę szybciej, a ludzie którzy piszą głupie komentarze przemyśleć to, że dziecko nie ucieka z domu, jeżeli jest mu w nim dobrze. Zawsze są dwie strony medalu ale prawda jest taka, że nieletnia sama zgłosiła się na komendę i jeżeli kogoś to interesuje to proszę dowiadywać się informacji z bardziej wiarygodnych źródeł, a nie tworzyć własne historie i umoralniac wszytskich.
Sarcia
Sarcia 26.08.2021, 11:28
Dobrze że nic się jej nie stało dziewczyno nie rób rodzicom problemów dla ciebie to wielce zło ale jak będziesz dorosła zobaczysz jako matka to samo a matka nie duś córki ona wchodzi w etap dojrzewania nie jest już dzieckiem tylko nastolatką nie ważne czy mieszka pod twoim dachem już nie ma 5 lat chcesz tego czy nie staje się powoli dorosła kobieta zamiast jej zakazywać i ochraniać wprowadzaj ją w dorosłość bo potem będzie mieć problemy w przyszłości i będzie niezdarą kobietą która w wieku 30 lat która powinna mieć dzieci będzie na twoim utrzymaniu przez ciebie droga matko.
Pedagog
Pedagog 25.08.2021, 21:50
No małolata, koniec wakacji, do szkoły się szykuj!!!
Co z ciebie wyrośnie?
Sarcia
Sarcia 26.08.2021, 11:32
Z ciebie to nic nie wyrosło i z 4 lajków osób którzy to polubili bagatelizowanie problemów dziecka tłumacząc przepekasz dziecko odbiera jako brak zainteresowania z waszej strony i tym ***nym tekstem jeszcze bardziej przyczyniasz się do bycia ***nym rodzicem takim zainteresowaniem nie nadajesz się na rodzica przez takie osoby jak tutaj dzieci uciekają bądź popełniają samobójstwo dobrze że nic się nie stało.
A nasza życzliwość może komuś uratować życie pomyśl dwa razy nim coś zrobisz.

Pozostałe