Wczoraj policja prowadziła akcję Pieszy, dziś akcja Prędkość

  • 13.08.2021, 11:31 (aktualizacja 13.08.2021, 11:36)
  • KPP Lubań
Wczoraj policja prowadziła akcję Pieszy, dziś akcja Prędkość

Podziel się:

Oceń:

Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne, które mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policjanci dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których zadaniem jest w szczególności ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Policja apeluje: unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

Po raz kolejny w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym włączyła się firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Zwolnij i żyj!

Ponieważ poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, egzekwowanie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

KPP Lubań

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

🙈
🙈 13.08.2021, 23:24
To tylko praca w czasie akcji...a na co dzień praca za biurkiem i papiery. Oj słabo to już od dłuższego czasu wygląda. I czym tu się chwalić......
Kaka
Kaka 13.08.2021, 15:08
Zapraszam po 20 na Spółdzielczą
Alis
Alis 13.08.2021, 14:56
To zapraszam po zmroku na ul. Łużycką, Esperantystów albo K. Wielkiego.
?
? 13.08.2021, 14:16
Czy tego nie powinni robić codziennie, bez żadnej akcji?
Niech zatrudnią się na umowę zlecenie i pracują tylko w/w dni.

Pozostałe