Dobry pan, bo nie zabił... Porzucił psa razem z budą

  • 12.08.2021, 15:07 (aktualizacja 12.08.2021, 15:31)
  • red.
Dobry pan, bo nie zabił... Porzucił psa razem z budą Schronisko dla Małych Zwierząt w Przylasku

Podziel się:

Oceń:

Wprawdzie w tym przypadku to nie bestialstwo, ale do człowieczeństwa też już daleko. Wczoraj mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego znaleźli starego psa, którego ktoś porzucił razem z budą.

W środę wieczorem mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego znaleźli psa, którego ktoś wywiózł i porzucił razem z budą przy wiejskiej drodze. Pies był przypięty łańcuchem do budy, ale zdołał się uwolnić i schronić w cieniu. Mieszkańcy psa napoili i nakarmili i dziś powiadomili Urząd Gminy w Lubaniu, a ten Schronisko dla Małych Zwierząt w Przylasku. W ten sposób staruszek trafił do schroniska.

Pies to brązowy kundel, który ma swoje lata. Wprawdzie jeszcze nie oglądał go weterynarz, ale wygląda na psa w dobrej kondycji. - usłyszeliśmy w schronisku dla zwierząt.

Pracownicy schroniska są zszokowani, bo z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkali. Porzucenie psa przypiętego do budy, to nawet dla nich niezwykły przypadek. Choć trzeba przyznać „Pan”, który to zrobił wykazał się odrobiną serca, bo przecież mógł zabić...
Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem, dlatego jeżeli ktoś rozpoznaje zwierzaka bądź budę może ten fakt zgłosić na policję.

Dlaczego ludzie porzucają zwierzęta?

Wynika to z faktu, że jedynym sposobem na legalne oddanie psa jest poszukanie kogoś kto go przyjmie. Na przykład poprzez serwisy ogłoszeniowe. Jeżeli nikogo nie znajdziemy można szukać pomocy w fundacjach, które za pewną opłatą, może przyjmą zwierzaka. Innym sposobem jest oddanie psa do psiego hotelu, tu jednak musimy się liczyć z miesięczną opłatą w wysokości około 700 zł. Jednak są to rozwiązania dla osób odpowiedzialnych i takich, które mogą sobie na to pozwolić.

Legalne oddanie psa do schroniska dla zwierząt nie wchodzi w rachubę, bo w większości są to instytucje utrzymujące się z pieniędzy samorządowych, które powstały po to aby opiekować się psami bezdomnymi. Stąd zapewne pomysł na porzucanie zwierząt i narażanie się na odpowiedzialność karną.

red.

Zdjęcia (8)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.
M. 17.08.2021, 12:21
Zwykłe bydle i tyle!!
Lola
Lola 13.08.2021, 10:34
Biedny 😭😭😭😭 a do byłego właściciela prędzej czy później karma wróci!!!
Szok
Szok 13.08.2021, 09:21
Może tak tego człowieka można się w ten sam sposób pozbyć. Wywieść go z jego łóżkiem, przypiąć łańcuchem i pozostawić przy drodze. Ręce opadają.
Halwa
Halwa 12.08.2021, 22:16
porzucili psa a sami pojechali beztrosko nad morze może.....
aro
aro 12.08.2021, 18:23
Może to ktoś z Henrykowa a może z innej miejscowości ale jak ktoś poznaje psa i budę to niech najpierw odwiedzi tego ^człowieka^ wytłumaczy jemu bez słów co zrobił a potem na policje.
....
.... 12.08.2021, 16:13
Jak tak można... Niech właściciela dzieci też go na starość porzucą przy drodze, może ktoś go weźmie. Znieczulica w tym kraju już dawno przekroczyła wszelkie normy.
MS
MS 12.08.2021, 15:58
Dużo ludzi wybiera najłatwiejsze rozwiązanie. Wywieźć, podrzucić gdzieś....nie próbują nawet znależć dobrego rozwiązania. Oddanie do Hotelu też nie musi być dożywotnio. Szukanie nowego domu, kiedy pies jest w nim bezpieczny, może potrwac, ale może skończyć się sukcesem.

Pozostałe