Lubań. Dziś akcja PIESZY

  • 12.08.2021, 10:56 (aktualizacja 12.08.2021, 11:10)
  • red./KPP Lubań
Lubań. Dziś akcja PIESZY

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ruchu drogowego z lubańskiej komendy prowadzą dziś działania „PIESZY”, akcja ma na celu poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego to taka osoba, której nie chronią kontrolowane strefy zgniotu, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa i inne systemy bezpieczeństwa biernego. Dlatego też szanse na przeżycie pieszych i rowerzystów są często naprawdę znikome, zwłaszcza przy dużych prędkościach kolizyjnych, przy czym określenie „dużych” jest tu trochę na wyrost, bo chodzi tu o prędkości rzędu 60-70 km/h.

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy oraz zgodne z przepisami poruszanie się użytkowników dróg na odcinkach ciągów komunikacyjnych bez wydzielonych chodników.
Bezpieczeństwo pieszych, podobnie jak i rowerzystów, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też w czasie prowadzonych działań policjanci będą zachęcać do noszenia elementów odblaskowych.

red./KPP Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe