Rusza remont kładki nad lubańską przelotówką

  • 09.08.2021, 14:02 (aktualizacja 09.08.2021, 14:14)
  • red.
Rusza remont kładki nad lubańską przelotówką

Podziel się:

Oceń:

Wszystko wskazuje na to, że w grudniu, dwa lata po uszkodzeniu kładki przez pojazd ponadgabarytowy, ponownie będzie można korzystać z bezpiecznego przejścia nad drogą krajową nr 30 w Lubaniu. Dziś rozpoczęły się pierwsze prace.

Ostatnimi laty kładka będąca bezpiecznym przejściem do szkoły podstawowej nr 2 nie miała szczęścia. Co parę lat uszkadzana, więcej czasu stoi wyłączona z użytkowania niż jest czynna. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Ostatni raz pojazd ponadgabarytowy uszkodził ją w połowie grudnia 2019 roku wyginając stalowe wsporniki i wyłamując żelbetową podstawę kładki.

W maju tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu ogłosiła przetarg na remont lubańskiej kładki dla pieszych nad drogą krajową nr 30.

Dziś na plac budowy weszła firma, która rozpoczęła prace przygotowawcze do remontu. W pierwszej kolejności zdejmowane są bariery ochronne i przygotowywana jest nowa organizacja ruchu. Przez najbliższych kilka miesięcy kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku drogi. W tym czasie wykonawca wymieni odkształcone części konstrukcji oraz wykona płaszcz żelbetowy na wschodnim fundamencie schodów.

Zgodnie z zamówieniem roboty powinny zakończyć się do końca listopada 2021 r.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eric
Eric 09.08.2021, 18:18
Powieście bramownice ograniczającą skrajną wysokość pojazdu na początku drogi, to może w końcu ciężarówki nie będą niszczyć kładki. Tylko te bramownice zamontujcie na początku drogi od strony biedronki i od strony kościoła, a nie tylko z jednej strony drogi.

Pozostałe