Pogadanka o bezpieczeństwie

  • 05.08.2021, 15:54 (aktualizacja 05.08.2021, 16:12)
  • Źródło: KPP w Lubaniu
Pogadanka o bezpieczeństwie KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci od początku wakacji spotykają się z dziećmi, które wolny czas spędzają w ramach organizowanych półkolonii. W trakcie spotkań w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” poruszana jest tematyka bezpieczeństwa. Dziś mundurowi spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie.

Za nami półmetek wakacji. Aby pozostały z nich przyjemne wspomnienia mundurowi odwiedzają uczestników półkolonii przypominając o zagrożeniach związanych z wakacjami i ucząc innych jak ich uniknąć.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się na parkingu Osiedlowego Domu Kultury w Zarębie. To tam rozpoczęła się dzisiejsza wycieczka rowerowa na Czubatkę. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przypominali podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego, które obowiązują rowerzystów.

Szczególną uwagę zwrócili na elementy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo czyli oświetlenie, sprawny hamulec oraz obowiązkowy kask rowerowy. Przed wyruszeniem w trasę policjanci wręczali rowerzystom odblaski , które umieszczone na rowerze dodatkowo podniosą poziom bezpieczeństwa kierującego. W spotkaniu udział wzięli także rodzice najmłodszych dzieci.

Źródło: KPP w Lubaniu

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MałaMi
MałaMi 06.08.2021, 13:03
Brawo, dla edukujących maluchów policjantów. Szczególnie miłego Pana policjanta!

Pozostałe