Nie wiedział, że bus jest kradziony, ale to był początek jego problemów

  • 05.08.2021, 11:08 (aktualizacja 05.08.2021, 11:36)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Nie wiedział, że bus jest kradziony, ale to był początek jego problemów

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna jadący busem przez centrum Lubania został zatrzymany do rutynowej kontroli, po chwili okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym kierował jest kradziony. To jednak nie koniec problemów, 28-latek już usłyszał cztery zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Lubańscy dzielnicowi w minioną niedzielę zatrzymali do kontroli busa Opel Movano, którego kierującym był znany funkcjonariuszom 28-latek. Szybko wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że tablice rejestracyjne nie posiadają hologramu. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym numeru rejestracyjnego pojazdu ustalono, że są przypisane do innego samochodu.

Okazało się, że pojazd był kradziony, o czym zatrzymany mężczyzna dowiedział się od policjantów. W przestrzeni ładunkowej busa znajdowały się przewody elektryczne, stalowe grzejniki, piecyk gazowy, które wraz z busem zostały odholowane na policyjny parking, a 28-latek trafił do celi. Lubańscy stróże prawa od razu zaczęli wyjaśniać pochodzenie zabezpieczonego mienia.

Kryminalni ustalili, że 28-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego dokonał kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego na terenie gminy Lubań, skąd ukradł między innymi kosiarki do trawy, pawilon ogrodowy, zestaw monitoringu. Przedmioty te zostały zabezpieczone. Odpowie również za paserkę oraz kradzież szyn kolejowych. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła około 27 tysięcy złotych. Mundurowi przedstawili mu także zarzut prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem substancji psychotropowych. Za czyny, których się dopuścił, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Decyzją Prokuratora wobec zatrzymanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Przypomnijmy, że za paserstwo i kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (3)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo Policja
Brawo Policja 06.08.2021, 16:41
Nie wiem w jakim okresie był kradziony, ale były kiedyś w Lubaniu obrabowane mieszkania chyba na piastach i była mowa o busie ,,przeprowadzki,, czy coś takiego. Dlatego bym tego defekta dobrze sprawdził.
Jak widać kolejny pikolud
An
An 06.08.2021, 04:03
Może teraz wkońcu odsiedzi swoje. To co ten człowiek przez tyle lat wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie ...ciągle uchodzi mu to na sucho.
Zgred
Zgred 05.08.2021, 15:31
Wypuścili? To zapytajcie, czyj on jest...
Polak
Polak 05.08.2021, 13:54
Decyzją Prokuratora wobec zatrzymanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Czy to ten kraj jest normalny?
Po co Policja w tym kraju skoro i tak Prokurator lub Sąd wszystkich puszcza?
To jest walka z wiatrakami.
Wstyd i porażka dla systemu w Polsce.
avanti
avanti 06.08.2021, 01:49
Prokurator zapewne mial nadzieje, ze w oczekiwaniu na proces pelny skruchy menel wezmie sie za uczciwa prace, a zarobione pieniadze przeznaczy na zadoscuczynienie pokrzywdzonym. :)
obserwator1
obserwator1 05.08.2021, 13:02
Tyle przestępstw i dozór policyjny,śmiech na sali.Gratulację dla prokuratora!
Igor ®
Igor ® 05.08.2021, 11:54
Za kilka miesięcy będzie miał więcej fantów, tylko przezimuje..

Pozostałe