Sportowe święto w Leśnej

  • 05.08.2021, 09:12 (aktualizacja 05.08.2021, 16:21)
  • red.
Sportowe święto w Leśnej LUKS Kwisa

Podziel się:

Oceń:

Na torze slalomowym nad rzeką Kwisa w Leśnej rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w ramach 27. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy rywalizowali także w 25. Międzynarodowych Regatach o Puchar Kwisy i czwartej edycji Ligi Młodzików.

Sportową rywalizację rozpoczął piątkowy trening (30 lipca). Do sobotnich zawodów na starcie stanęło aż 250 zawodników z całej Polski. Swoje umiejętności zaprezentowali młodzicy 2007 i młodsi, juniorzy młodsi 2005 - 2006, juniorzy 2003 - 2004 oraz seniorzy. Tego dnia rozegrano także eliminacje do I Mistrzostw Polski w extreme slalom.

W sobotę przyszedł czas na prawdziwą rywalizację. Wśród młodzików startujących w Pucharze Kwisy bardzo dobrze wypadli utalentowani kajakarze z Leśnej:

C1 Młodziczek :
1. miejsce - Julia Kirkowska 
2. miejsce - Patrycja Iwaniec
5. miejsce - Julia Koman 
6. miejsce - Oliwia Nowska
C1 Młodzików:
2. miejsce - Igor Puczel 
6. miejsce - Grzegorz Kaczmarzyk
C2 mix młodzików:
1. miejsce - Julia Kirkowska / Igor Puczel
3. miejsce - Patrycja Iwaniec / Antonii Pogorzelski
K-1 Młodziczek:
3. miejsce - Julia Kirkowska
5. miejsce - Patrycja Iwaniec

W niedzielę zawodnicy walczyli w półfinałach i finałach MPJ / OOM. Rywalizacja toczyła się w kategoriach K1 Mężczyzn, C1 Kobiet, C1 Mężczyzn, K1 Kobiet oraz C2 mix.

W slalomie kajakowym medal dla Leśnej zdobyła osada C2 mix Aleksandra Labiszak i Oliwer Sztuba. Oliwer Sztuba wystartował także w finale C1 i zajął wysokie czwarte miejsce. Ola Labiszak w finale K1 była piąta.

W klasyfikacji klubowej LUKS Kwisa Leśna zdobyła drugie miejsce. W klasyfikacji województw rywalizację zdominowało małopolskie. Drugie - reprezentowane w całości przez klub z Leśnej - zajęło dolnośląskie.

- Były to pierwsze Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Extreme slalom. Tym bardziej cieszy nas, że ta młoda dyscyplina zagości już za trzy lata na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Z czterech finałów MPJ i MPJm w jednym walczyły dwie nasze zawodniczki. Trzecie miejsce zajęła Julia Nowakowska i czwarte miejsce Ola Labiszak. W półfinale MPJm popłynął Szymon Sekuła i ostatecznie zajął piąte miejsce. Dziękujemy za walkę i emocje. Gratulujemy wszystkim uczestnikom - relacjonował trener Jacek Sztuba.

Ceremonia zakończenia MPJ/OOM odbyła się na basenie do kajak polo. Medale Mistrzostw Polski wręczali burmistrz Szymon Surmacz, wiceburmistrz Marcin Mirecki , dyrektor sportowy Polskiego Związku Kajakowego Wojciech Kudlik oraz wiceprezes LUKS Kwisa Leśna Zbigniew Dudziński.

red.

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lex
Lex 05.08.2021, 11:12
Można normalnie? Bez napuszczania i manipulacji.

Pozostałe