Lubań. Wracają płatne parkingi w rynku

  • 30.07.2021, 19:11 (aktualizacja 30.07.2021, 20:20)
  • red.
Lubań. Wracają płatne parkingi w rynku Zdjęcie: ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Lubański magistrat poinformował, że od poniedziałku, 2 sierpnia uruchomiona zostaje strefa płatnego parkowania, zawieszona na czas prowadzonych remontów w centrum.

Czasowe zawieszenie strefy płatnego parkowania zlokalizowanej w Rynku spowodowane było pracami inwestycyjnymi na odcinku ulicy Tkackiej (od Rynku do skrzyżowania z ulicami: Szkolna i Grunwaldzka) i reorganizacją ruchu kołowego. - czytamy w komunikacie lubańskiego magistratu.

Mimo że ulica Grunwaldzka wraz ze skrzyżowaniem z ul. Tkacką wciąż są wyłączone z ruchu, to do użytku zostały oddane parkingi wzdłuż ulicy Tkackiej. Stąd zapewne decyzja magistratu o przywróceniu stref płatnego parkowania.

Według zapowiedzi ul. Grunwaldzka miała być oddana do użytku z końcem lipca, jednak ze względu na dodatkowe prace w ciągu ulicy Wąskiej zwiększył się zakres prac i wydłużeniu ulegnie ostateczny termin zakończenia inwestycji.

Informacja o przywróceniu stref płatnego parkowania została opublikowana w piątek po południu, więc o dokładne przyczyny takiej decyzji i na kiedy planowane jest zakończenie robót na Grunwaldzkiej będziemy pytali w poniedziałek.

Tymczasem warto pamiętać.
Strefy płatnego parkowania obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Wysokość zaktualizowanej opłaty za czas parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych w SPP na terenie Lubania to kolejno:

1,00 zł – za parkowanie do pół godziny;

2,00 zł – za pierwszą godzinę;

4,40 zł – za dwie godziny;

7,20 zł – za trzy;

2,00 zł dodatkowo – za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.

Całodzienne parkowanie w czasie funkcjonowania strefy płatnego parkowania wyniesie 12,00 zł. Z brakiem obowiązkowej płatności związane są kary pieniężne. Czas postoju można opłacić poprzez wykupienie jednorazowego biletu parkingowego przy użyciu monet lub kartą płatniczą w automacie parkingowym. Nie wprowadza się możliwości wykupienia abonamentu.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jwp
Jwp 31.07.2021, 12:17
Grunwaldzka jest robiona tak długo, niczym w 1410 r. Ciekawe czy będą jakieś spowalniacze, tj wysepki?
avanti
avanti 31.07.2021, 02:04
Dobrze by bylo gdyby miasto znalazlo pieniadze na odrestaurowanie tego pieknego portalu, bo nie ma co liczyc na to, ze remont zrobia mieszkancy. Moze nawet daloby sie go przeniesc w jakiejs bardziej reprezentacyjne miejsce, bo do takiego nijakiego budynku pasuje jak piesc do nosa.

Pozostałe