List do Anioła – Konkurs

  • 29.07.2021, 10:06 (aktualizacja 29.07.2021, 12:13)
  • MiPBP w Lubaniu
List do Anioła – Konkurs MiPBP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Z okazji Roku Ludwika Anioła zachęcamy wszystkich do dzielenia się wspomnieniami o Ludwiku Aniole w formie “Listu do Anioła".

Napisz utwór prozatorski (najlepiej w formie ręcznie pisanej np. piórem) i dostarcz wraz z kartą zgłoszeń do Biblioteki. Najciekawsze utwory zostaną nagrodzone.

Prace można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Marii Konopnickiej w Lubaniu
ul. Rynek – Ratusz
59-800 Lubań

Termin składania prac konkursowych mija 20.10.2021 r.

 

Regulamin i karta zgłoszeń dostępne na www.bibliotekaluban.pl/konkursy

 

MiPBP w Lubaniu

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pilny_Uczeń
Pilny_Uczeń 29.07.2021, 19:08
Sanowny PANIE Ludwiku!
Może i dobrze że Pan tych czasów nie doczekał. Zawał serca murowany! Co sie w tej naszej ojczyźnie dzieje - przekracza wszelkie wyobrażenia. 300 plus dla księdza. Tak rząd dziękuje Kościołowi w Polsce
+++++++++++
Kościół w Polsce pobił kolejne rekordy. Nie chodzi tu jednak o pomoc biednych czy ilość wiernych na mszach. Fundusz Kościelny spuchł do takich rozmiarów, że bańka liczona w miliardach złotych pękła. Pokazujemy jak Polacy fundują księżom emerytury, kolejne złote ornaty, luksusowe samochody i wszystko to, z czym Kościół nie powinien się kojarzyć.
Kościół w Polsce może liczyć nie tylko na hojne datki wiernych, ale i liczne przywileje oraz państwowe pieniądze. Fundusz Kościelny, według ostatnich raportów, pobił kolejny rekord, przekraczając 180 milionów złotych. To oznacza, że od kiedy powstał budżet przeznaczany na Kościół, wzrósł on 90-krotnie w skali roku. Żadna inna instytucja w Polsce nie widziała takiego wzrostu dotacji - ani służba zdrowia, ani policja, ani nauczyciele. Dodatkowo wspomniane organy Państwa nie otrzymują co tydzień pieniędzy z tacy, a to rocznie kolejne miliardy złotych.

Pozostałe