Wykroty. Okręgówka bez Piasta

  • 29.07.2021, 08:49 (aktualizacja 29.07.2021, 10:49)
  • red.
Wykroty. Okręgówka bez Piasta eLubań

Podziel się:

Oceń:

Smutne wieści dotarły z Wykrot. Działacze tamtejszego Piasta podjęli decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. Działacze klubu stosowne pismo przesłali już do siedziby Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

- Powodem naszej decyzji jest brak środków finansowych oraz braki kadrowe po zakończeniu rundy wiosennej. Zostało nas jedenastu bez bramkarza. Młodzieży teraz chętnej do gry w piłkę też nie ma, ale tak jest nie tylko u nas. Wiele klubów ma trudności kadrowe, ale postanowiliśmy, że nie będziemy robić nic na siłę. Jeśli za rok jak chłopcy będą chcieli, to wystartujemy od B klasy. Mamy czas ochłonąć, przemyśleć wiele spraw i coś odbudować - powiedział prezes klubu Krzysztof Osip.

Dodajmy, że z prowadzenia zespołu Piasta zrezygnował Grzegorz Roman. Szkoleniowiec o swojej decyzji zainteresowanych poinformował jednak na początku 2021 roku, a więc przed przygotowaniami drużyny do rundy wiosennej. W przyszłym sezonie poprowadzi młodzików Łużyc Lubań. Tymczasem większość piłkarzy Piasta już znalazła nowe kluby. Przykładowo Adam Turko trafił do Chrobrego Nowogrodziec, Dawid Zazulak do Hutnika Pieńsk, Bogdan Ciaciek do Sparty Zebrzydowa, a Bartosz Gola, Dominik Szydlarski, Konrad Muzal i Piotr Krawczyk do Victorii Ruszów.

Miejsce Piasta Wykroty w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej zajmie Górnik Węgliniec. Rozgrywki wystartują w weekend 14-15 sierpnia.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rf
rf 31.07.2021, 00:01
tak sie konczy placenie szydlarskim romanom i innym i
Tyka
Tyka 29.07.2021, 21:42
To nie koniec kolejne kluby czeka to samo
cam 24
cam 24 29.07.2021, 13:54
Przykre to jest ale taki los czeka większość wiosek,młodzież nie chce grać w piłkę tzn. w ogóle nie chce uprawiać żadnego sportu po co się męczyć lepiej wypić piwko w parku na ławce albo za palić ziółko
Mav
Mav 30.07.2021, 18:23
Życie będzie las

Pozostałe