Utknęli na wysokości. Interweniowali strażacy

  • 26.07.2021, 16:05 (aktualizacja 26.07.2021, 16:25)
  • red.
Utknęli na wysokości. Interweniowali strażacy OSP KRSG Nowogrodziec

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed południem w Nowogrodźcu strażacy przeprowadzili nietypową interwencję. Ratownicy zostali wezwani do pracowników firmy, którzy utknęli w uniesionym koszu podnośnika hydraulicznego.

Podnośnik rozłożył się na podwórku Urzędu Pocztowego w Nowogrodźcu, w pewnym momencie okazało się, że awaria uniemożliwia opuszczenie rozłożonego ramienia z koszem. Problem w tym, że na wysokości utknęło dwóch mężczyzn. Konieczne okazało się wezwanie strażaków.

Przed 11. zostaliśmy zadysponowani  do interwencji polegającej na ewakuacji pracowników z kosza podnośnika hydraulicznego, wskutek awarii (brak możliwości opuszczenia kosza na ziemię) w Nowogrodźcu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji osób przy pomocy drabiny mechanicznej. Działania trwały niecałą godzinę. Na miejscu: OSP KSRG Nowogrodziec, JRG Bolesławiec. - piszą w mediach społecznościowych druhowie z Nowogrodźca. 

Mężczyźni po zabezpieczeniu sprzętem wysokościowym przeszli do kosza drabiny mechanicznej i zostali bezpiecznie sprowadzeni na ziemię.

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe