Hokejowy wynik w sparingu

  • 24.07.2021, 15:23 (aktualizacja 24.07.2021, 15:50)
  • red.
Hokejowy wynik w sparingu eLubań

Podziel się:

Oceń:

Łużyce Lubań mają za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rozgrywek 4 ligi. Drużyna trenera Radosława Szajwaja mierzyła się z Mewą Kunice. Oba zespoły zdobyły łącznie 11 bramek!

Mecz lepiej rozpoczął beniaminek z Lubania, ale w końcowym rozrachunku z wygranej cieszyli się goście. Kuniczanie po ciekawym spotkaniu wygrali 6:5. Grano 3x30 minut.

Pierwsze 30 minut rywalizacji lepiej rozpoczęły Łużyce, które wygrywały 2:0. Na listę strzelców wpisał się Adrian Schonung oraz zawodnik testowany. Trafieniem dla gości odpowiedział Arkadiusz Cymbalista.

Drugie 30 minut to popis drużyny z Kunic, która poprzedni sezon w czwartej lidze zakończyła na piątym miejscu. Trafiali Łukasz Chodyga (2), zawodnik testowany oraz Dorian Wach. Odpowiedział z rzutu karnego Damian Bojdziński, a następnie drugi z zawodników testowanych. Szóstego gola dla gości zdobył Damian Smolny, a rezultat na 5:6 strzałem pod poprzeczkę z rzutu karnego ustalił Schonung.

- Wynik jest sprawą drugorzędną. Mam założenia, które starałem się chłopakom na odprawie przedmeczowej omówić. Jesteśmy w okresie kiedy pracujemy nad wytrzymałością, a także pracą swojego ciała. Z piłką nie robiliśmy jeszcze wiele rzeczy. Jeśli chodzi o taktykę sparing pokazał to, że chłopcy słuchają i starają się to wykonywać co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Graliśmy z dobrym przeciwnikiem. Mimo że sparing dogrywaliśmy na ostatnią chwilę zgodzili się przyjechać z Kunic. Chłopcy wiedzą mniej więcej gdzie są, gdzie są deficyty. Uczymy się i budujemy. Cały czas powtarzam, że awans do czwartej ligi dla Łużyc był skutkiem, a nie celem. A to duża różnica - powiedział Radosław Szajwaj, trener Łużyc.

Kolejne spotkanie kontrolne lubanianie rozegrają w środę z Gryfem Gryfów Śl. Miejsce pozostaje do ustalenia.

red.

Zdjęcia (39)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 25.07.2021, 17:10
Składy węgla i opału obydwie ekipy remontowo budowlane 👷
Cesiek
Cesiek 24.07.2021, 20:45
A gdzie składy

Pozostałe