Gryfów Śl. Festyn charytatywny - „Zobaczyć Lili”

  • 23.07.2021, 10:43 (aktualizacja 23.07.2021, 10:58)
  • Źródło: Lwówecki.info
Gryfów Śl. Festyn charytatywny - „Zobaczyć Lili”

Podziel się:

Oceń:

Fundacja Kuby Kotlińskiego organizuje charytatywny festyn. Na uczestników, którzy zaszczycą organizatorów swoją obecnością czeka moc atrakcji. Zebrane środki zostaną przekazane na produkcję wyjątkowego filmu.

- Czujemy radość i dumę, że możemy pomóc, przy tym wywołując radość i uśmiech na wielu twarzach. Ostatni rok dość mocno doświadczył ludzi, tęsknią oni za zabawą, uśmiechem, za normalnością. Wszystko w szczytnym celu - mówi Martin Więcewicz, jeden z pomysłodawców wydarzenia. Cały dochód z imprezy zostanie wpłacony na zrzutkę „Zobaczyć Lili”.

- Pomysł na festyn powstał pomiędzy mną, a żoną Pauliną - tłumaczy Martin Więcewicz. - Sami mamy autystycznego synka, a do tego zaprzyjaźniliśmy się z Państwem Burczyk. Stąd pomysł, aby wesprzeć film - dodaje Martin Więcewicz, który wyjaśnia, iż w akcję włączyła się terapeutka ich synka, Edyta Kotlińska, prowadząca lubańską Fundację Kuby Kotlińskiego.

W Polsce żyje ponad 340.000 osób autystycznych, atypowych. Dzięki filmowi “Rain Man” i serialowi “Atypowy” dziś cały świat wie czym jest autyzm. Bohaterami “Rain Man`a” i “Atypowego” są dorośli autyści. Po superprodukcjach o super bohaterach zrodził się pomysł nakręcenia filmu o super bohaterkach.

Nakręcenia takiego obrazu chcą się podjąć Olimpia Poniźnik-Burczyk i Paweł Burczyk. Rodzice Wiktorii, która jest dzieckiem niezwykle inteligentnym, jest bystra, wrażliwa, tylko widzi ten świat inaczej, bo Wiktoria jest dzieckiem z zaburzeniami autystycznymi.

- Czas pokazać światu jaki ogrom pracy z niepełnosprawnymi dziećmi wykonują ich matki. Z jakimi przeszkodami potrafią się zmierzyć - niezrozumienie społeczne, biurokracja, chaos edukacyjny czy wreszcie cudotwórcy z ZUS “uzdrawiający” niepełnosprawne dzieci jednym bezdusznym podpisem - piszą pomysłodawcy filmu, którzy środki na jego produkcję postanowili zebrać w sieci. Obraz ma nosić tytuł "Zobaczyć Lili - Autystyczna… autentyczna historia".

Strona filmu: https://m.facebook.com/AniolyWdziecznosci/
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/zobaczyc-lili

Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć produkcję wyjątkowego filmu może liczyć na niespodziankę. Od podziękowania twórców i “Anioła Wdzięczności” namalowanego przez Wiktorię, przez dostęp do zamkniętej grupy śledzącej kulisy powstawania filmu, po Wasze nazwiska w napisach filmu, płytę DVD z filmem z Twoim nazwiskiem w miejscu - PRODUCENT, plakat filmu z autografami twórców z TWOIM nazwiskiem w miejscu PRODUCENT po spotkanie z twórcami na planie filmowym.

Źródło: Lwówecki.info

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa
Teresa 23.07.2021, 23:43
No proszę Gryfów organizuje fajne wydarzenie. A w Lubaniu co? cisza? czy będzie jeszcze coś w czasie wakacji?

Pozostałe