Wieczorem posprzątali, a rano

  • 22.07.2021, 14:21 (aktualizacja 22.07.2021, 14:39)
  • Źródło: red. /Nadleśnictwo Świeradów
Wieczorem posprzątali, a rano Nadleśnictwo Świeradów

Podziel się:

Oceń:

Jak długo osoby zaśmiecające przyrodę będą czuły się bezkarnie? Tym razem śmieciarze dali o sobie znać na terenie Leśnictwa Olszyna.

Nie tak dawno pisaliśmy o zachowaniu turystów i wędkarzy na dzikiej plaży nad Zbiornikiem Leśniańskim. Przyszedł czas na teren podlegający pod Nadleśnictwo Świeradów.

- Staramy się aby lasy były dla Was dostępne i nie brakowało miejsca dla wszystkich. Raczej do lasu idziemy odpocząć choć i są tacy którzy wolą poimprezować. Ale nie ważne w jakim celu idziesz - ŚMIECI ZABIERZ ZE SOBĄ! ZAWSZE! - informuje Nadleśnictwo Świeradów.

Wczoraj ekipa Leśnictwa Olszyna sprzątała jedną z usytuowanych na swoim terenie wiat. Tymczasem dziś o 7. rano zastali widok, który mocno obniżył ich morale.

- Aaa tak, dobrze widzicie, na słupach wisi informacja, żeby zabierać śmieci ze sobą... - dodają pracownicy Nadleśnictwa.

Problem związany ze śmieciarzami daje się coraz bardziej we znaki. Brak kultury, chamstwo i zero szacunku dla naszego wspólnego dobra spotykany jest praktycznie wszędzie tam, gdzie chcemy odpocząć od codzienności. Nie pomagają prośby, edukacja oraz społeczne akcje. Wydaje się, że jedynym sposobem by dać do myślenia "bohaterom" publikacji o zanieczyszczaniu środowiska są solidne kary.

Źródło: red. /Nadleśnictwo Świeradów

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jakiś Polak
jakiś Polak 24.07.2021, 18:12
ukraińskie przyśpiewki tam często po nocach słychać i Sława Ukrainie
Sąsiadka
Sąsiadka 24.07.2021, 13:13
W sezonie od wiosny do jesieni w każdy weekend są tam głośne imprezy. Mieszkam nieopodal, odgłosy imprez słyszę zawsze, ale patrolu policji nigdy nie widziałam. Może by tak w każdy piatkowy i sobotni wieczór choć raz patrol policji sie pojawił? Ponadto uważam, że dla dobra dzikich zwierzątek, ta wiata powinna być dawno zlikwidowana. Hałas w ich domu, czyli w lesie im nie sprzyja, a pozostawione śmieci czesto są dla nich śmiertelnym niebezpieczeństwem. Skoro człowiek dostał szansę, aby móc miło spedzać czas w lesie, na łonie natury i nie potrafił tego uszanować, to nadleśnictwo powinno rozważyć likwidację tego miejsca spotkań. Szkoda, bo teraz nikt normalny nie chodzi tam odpoczywać, wszędzie jest syf, śmieci i zdemolowane ławki.
igor ®
igor ® 23.07.2021, 14:37
Wszystkiego nie da się naprawić ale butelki?

Problem na każde szkło, plastik, puszkę wprowadzić kaucje po 1zł jak to np. u sąsiadów? Kaufland, Aldi, Lidl, Netto na 2 dzień by staly automaty!

Ile nowych miejsc pracy i biznesu, sortownie, transport, budowy, serwis urządzeń,.. etc. Lepiej tonąć w śmieciach i kłucić się o "cnoty" polityczne. Do lasu strach , bo pułapki .. to do rzeki będą wyrzucać, chyba, że już to trwa.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.07.2021, 15:24
Jakoś czas temu były obok wiaty worki i każdy tam wyrzucał śmieci a to co teraz się tam dzieje to po prostu chamstwo
Porn
Porn 22.07.2021, 15:15
Pracownicy ze wschodu zdjęcia z tej lokalizacj dodawali
wiochal
wiochal 22.07.2021, 17:22
Najlepiej zwalić winę na "pracowników ze wschodu". Jakie wychowanie w domu takie zachowanie wśród ludzi.

Pozostałe