Rozbili gang na polsko-niemieckim pograniczu

  • 19.07.2021, 08:26 (aktualizacja 19.07.2021, 08:51)
  • KAS
Rozbili gang na polsko-niemieckim pograniczu

Podziel się:

Oceń:

Wspólne działania polskich i niemieckich służb doprowadziły do zatrzymania 5 osób i likwidacji magazynów tytoniu znajdujących się po niemieckiej stronie.

Grupa popełniała przestępstwa karno-skarbowe w obrocie tytoniem sprowadzanym z Niemiec. Rozbicie jej było możliwe dzięki współpracy Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), CBŚP, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) i prokuratury.

Gang działał w woj. lubuskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. Na terenie Niemiec znajdował się magazyn, w którym przechowywano liście tytoniu – dlatego nawiązano współpracę z niemiecką służbą celną (ZollFahndungsamt Dresden).

Skoordynowane polsko-niemieckie działania doprowadziły do zatrzymania 5 osób w Polsce, zlikwidowano krajalnię tytoniu i przejęto ponad 2 tony krajanki tytoniowej. Na terenie Dolnej Saksonii zabezpieczono prawie 15 ton tytoniu. Akcja została poprzedzona przejęciem na początku lipca w woj. lubuskim 4 ton tytoniu, który był transportowany z Niemiec. W sumie zabezpieczono ponad 21 ton tytoniu.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób - śledztwo jest rozwojowe. Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), oraz funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

KAS

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe