Groził sąsiadowi. Pójdzie na odwyk?

  • 15.07.2021, 07:17
  • Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Groził sąsiadowi. Pójdzie na odwyk?

Podziel się:

Oceń:

Dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zobowiązanie do podjęcia leczenia odwykowego - taką decyzję podjął prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę wobec sąsiada.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec innej osoby.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał ponad 1,3 promila. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Po wytrzeźwieniu został mu przedstawiony zarzut gróźb karalnych. Prokurator Rejonowy w Lubaniu wobec 64-latka zastosował dozór policji, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zobowiązanie do podjęcia leczenia odwykowego.

Za groźby karalne grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zainteresowany
Zainteresowany 15.07.2021, 09:17
Mam pytanie do portalu i bardzo bym prosił o zamieszczenie odpowiedzi nawet w artykule, mężczyzna zobowiązał się do podjęcia leczenia, a co jeśli tego nie zrobi ? Ile ma na to czasu ? Jak to wygląda formalnie i rzeczowo ? Obiecać można wszystko a kto to później zweryfikuje ? Czy to nie jest nic nie warta obiecanka dla poszkodowanych ofiar ?
Cezary Cezary
Cezary Cezary 15.07.2021, 10:27
Zadaj pytanie w inny sposób : czy da się kogokolwiek z czegokolwiek leczyć na siłę?
%%
%% 15.07.2021, 09:50
Z tego co mi wiadomo - s*ak.
Jeśli nie jest ubezwłasnowolniony to nic z tego.

Pozostałe