Gmina Lubań. Zapraszamy do śledzenia transmisji z XLII Sesji Rady Gminy

  • 12.07.2021, 15:16 (aktualizacja 12.07.2021, 15:56)
  • red.
Gmina Lubań. Zapraszamy do śledzenia transmisji z XLII Sesji Rady Gminy

Podziel się:

Oceń:

Dziś o 16. odbędzie się sesja Rady Gminy Lubań, w trakcie której radni podejmą kilka ważnych uchwał. Zapraszamy do śledzenia obrad online.

Podczas dzisiejszej sesji ważniejszymi punktami będzie między innymi debata nad Raportem o stanie Gminy Lubań za rok 2020, czy udzielenie wotum zaufania i absolutorium nieżyjącemu już wójtowi. Ciekawą może być natomiast dyskusja dotycząca ustalenia wysokości wynagrodzenia nowo wybranej wójt.

Link do transmisji z obrad w serwisie YouTube.
Poniżej porządek obrad oraz link do Raportu o stanie gminy za rok 2020.

Rada Gminy w Lubaniu XLII
Sesja w dniu 12 lipca 2021, godz. 16:00
w świetlicy wiejskiej w Kościelniku (Kościelnik 18A, 59 - 800 Lubań), tryb mieszany (stacjonarno - korespondencyjny)

Porządek obrad

1. Przedstawienie porządku posiedzenia.

2. Przyjęcie protokołu z XL Sesji Rady Gminy Lubań z dnia 31 maja 2021 r.

3. Sprawozdanie Wójta Gminy Lubań z działalności w okresie między sesjami.

4. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Lubań o sprawach dotyczących Rady w okresie między sesjami.

5. Debata nad Raportem o stanie Gminy Lubań za rok 2020.

6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Lubań wotum zaufania.

7. Udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Lubań za rok 2020:

a) rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubań za 2020 rok:

1) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym przez Pełniącego Funkcję Wójta Gminy Lubań sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Lubań za 2020 rok,

2) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Lubań,

3) przedstawienie opinii pozostałych stałych Komisji Rady Gminy Lubań,

4) wystąpienia indywidualne radnych,

5) podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Lubań za 2020 rok;

b) udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Lubań:

1) przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Lubań za rok budżetowy 2020,

2) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Lubań za rok budżetowy 2020,

3) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Lubań absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Lubań za rok 2020.

8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości.

9. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.

10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Lubań.

11. Informacja o złożonych interpelacjach i zapytaniach.

12. Zakończenie obrad.

red.

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AU
AU 12.07.2021, 23:15
BRAK WIEDZY BŁYSZCZY. Kiedy następna porażka szanowna pani. Przemyśl wpowiedzany idiotyzm podczas sesji. Brak firmy, która pisała bzdury. Sekretarz zatwierdził bubel, któryś z kolei? BUHHAAHA!
😂😁🤣
😂😁🤣 13.07.2021, 22:01
Projekt uchwały był dobrze przygotowany - jeszcze MJ odszczeka to co powiedziała - poczekamy i przekonamy się czy jej przekonanie, że jest najmądrzejsza pozwoli na to, że przyzna się do tego?
ZZ
ZZ 14.07.2021, 11:12
Szczekaj dalej sąd pokazała wielokrotnie kto miał rację. Szczekaj dalej i odszczekaj wcześniejsze buble !!! Oraz przeproś za krętactwa.
ZZ
ZZ 14.07.2021, 10:37
Dalej nieogarniasz problemu. Na pewno mądrzejsza jest od ciebie miernoto.
Net
Net 12.07.2021, 17:15
Doskonała kompromitacja może Pani wyciągnie wnioski ale pytanie, czy Pani potrafi to zrozumieć, w tym przypadku nawet marne artykuły nie pomogą
Zz
Zz 12.07.2021, 17:07
Kolejny bubel wyłapany przez radnych, oczywiście radnych myślących. Piękny start pani wójt. Sekretarz na każdej sesji zalicza mega wtopy !!! Pracownik merytoryczny to koszmar R**..... Z**.... do pracy nie do knucia. Taka będzie przyszłość , ale zdjęcia na FB będą super. Kochani sąsiedzi będzie cudownie. Artykuły będą przychylne , które zasłonią nieudolność. Cis naprawi wszystko
Wiem i powiem
Wiem i powiem 13.07.2021, 13:19
Na pracownika merytorycznego zatrudnić Panią Małgosię Jańczak ,już widzę jak nóżkami przebiera i wydaje nieziemskie rozkazy.Jak dziad wiedział nie powiedział bęc!Zawiedziony elektorat,zawiedzione marzenia,do boju marsz jeszcze tylko dwa lata czas leci czas błysnąć to nic nie kosztuje.To nie ciosy do Nowej Wójt da sobie radę...to kolejne wystawienie Gminy w niekorzystnym świetle jak również kierunek myślenia szacownych radnych.Sięgając do klasyki podwórkowej jaki wstyd rąbać śmierdzącą kupę do własnego gniazda mam na myśli Gminę i jej patriotycznych prawych radnych.Czy po to jesteście by szukać ..... czy po to by pomagać.
Jeżeli uważacie się za myślących to wysilić się trzeba ponad a nie pod nogi.Wstyd ,że koryta i walka ważniejsze od prawdziwie ważnych spraw dla mieszkańców Gminy.Do roboty Waści Panowie.A tak od strony materialnej kiedy następna Sesja i dieta .Ustalić trzeba jeszcze transport może dla kilku radnych bo trzeba będzie debatować dwa dni.I proszę sprawdzić przed Sesją uchwały nie dziad wiedział nie powiedział to to też WASZA GMINA I KASA PODATNIKÓW .
ZZ
ZZ 13.07.2021, 18:45
BRAK wiedzy bolesny i autentyczny. Ty pchasz się do koryta na siłę. W tym gniazdku same guw.. i pustki. Brawo radni uczyć zasad i kultury.
A. U
A. U 13.07.2021, 18:23
Oczywiście będą pracować za nieudaczników z gminy, którym płacą podatnicy . Kochani sąsiedzi zapłacą za bubble, radca prawny co robi? Do pani Janczak marna **** nie próbuj się równać. Zdjęcia na FB niezastąpią WIEDZY.
Wojtek
Wojtek 13.07.2021, 17:15
Na pracownika niech Pani wójt zatrudnia kogo chce to jej kompetencje. Przygotowanie uchwał na sesję to też kompetencje Pani Wójt i mają być przygotowane dobrze merytorycznie, prawnie i logicznie. Za złe przygotowanie projektów uchwał nie odpowiadają radni. Radni postąpili prawidłowo i chwała im za to. Jeżeli ma być dobra współpraca z radą to więcej pokory ,a nie butności.
Ella
Ella 12.07.2021, 17:05
Już pracownik merytoryczny z sekretarzem na czele błędów narobili w uchwale o wynagrodzeniu że ją wycofali? Padnę 🤣🤣🤣

Pozostałe