Gdzie chcemy wypoczywać w Polsce - TOP 10 miejsc

 • 06.07.2021, 11:54 (aktualizacja 06.07.2021, 12:30)
 • News4Media
Gdzie chcemy wypoczywać w Polsce - TOP 10 miejsc iStock

Podziel się:

Oceń:

Park rozrywki czy plaża, na którą nie każdy odważy się pójść? Wiemy, jakie miejsca w te wakacje wybierają Polacy.

Jak podkreślają autorzy rankingu, w ostatnim czasie prym wiodły baseny termalne i parki rozrywki. To właśnie tam osoby planujące letni wypoczynek poszukują kilku chwil relaksu. Na bazie najczęściej wybieranych lokalizacji powstało zestawienie 10 takich miejsc.

Miejsce pierwsze należy do Term Chochołowskich. Jest to największy w Polsce kompleks basenów termalnych, który znajduje się u podnóża Tatr. „Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie specjalnie dopasowaną do swoich potrzeb atrakcję. Na miejscu są gejzery, rwąca rzeka, sztuczna fala, stanowiska do hydromasażu, zjeżdżalnie raz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na świeżym powietrzu.” – czytamy w podsumowaniu zestawienia.

Druga pozycja należy do Gorącego Potoku w Szaflarach, czyli do kolejnej podhalańskiej atrakcji. To także kompleks kilkunastu, zewnętrznych basenów, gdzie znajdują się takie atrakcje jak fontanny, zjeżdżalnie czy strefa dziecięca.

Trzecia pozycja to Energylandia w Zatorze, czyli popularny park rozrywki zajmujący 35 hektarów i podzielony na pięć stref tematycznych. Wśród nich jest np. strefa ekstremalna, a autorzy zestawienia dodają, że to idealna propozycja dla fanów adrenaliny.

Czy coś w tym rankingu zaskakuje? Okazuje się, że tak. Na liście jest atrakcja, której nie do końca można było się spodziewać, a jest nią… plaża dla naturystów w Piaskach. Znajduje się 12 kilometrów od Krynicy Morskiej. „Ruch naturystyczny w Polsce ma się świetnie, o czym świadczą plaże, na których można opalać się nago, z dala od wścibskich spojrzeń innych wczasowiczów. Jedno z takich miejsc znajduje się na Mierzei Wiślanej.” – czytamy w raporcie.

Pełna lista

 1. Termy Chochołowskie
 2. Gorący Potok w Szaflarach
 3. Energylandia w Zatorze
 4. Park Dinozaurów Łeba Park w Łebie
 5. Tężnie w Ciechocinku
 6. Termy Podhalańskie w Szaflarach
 7. Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu
 8. Plaża dla naturystów w Piaskach
 9. Plaża Jelitkowo w Gdańsku
 10. Park Dinozaurów Zatorland w Zatorze

Ranking powstał na podstawie danych serwisu Nocowanie.pl.

News4Media

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 06.07.2021, 17:50
..a gdzie Mogiłki i basen na Kamiennej?
megafaka
megafaka 06.07.2021, 21:06
dokładnie :)

Pozostałe