Lubań. Potrącenie rowerzysty

  • 26.06.2021, 11:55 (aktualizacja 26.06.2021, 12:57)
  • red.
Lubań. Potrącenie rowerzysty

Podziel się:

Oceń:

W czwartek wieczorem informowaliście redakcję o potrąceniu rowerzysty, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Lwóweckiej i Placu Szarych Szeregów.

Na skrzyżowaniu stoi policyjny radiowóz i Mercedes. Jest też rower i plama krwi na drodze – informowali redakcję czytelnicy.

Policja potwierdziła, że 24 czerwca doszło tam do potrącenia rowerzysty.

Kierująca Mercedesem, mieszkanka powiatu lubańskiego wyprzedzając rowerzystę nie zachowała należytej ostrożności. Wjechała przed rowerzystę z zamiarem skrętu w prawo i w ten sposób doprowadziła do potrącenia. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała. – usłyszeliśmy od asp. szt. Grzegorza Szewczyka, pełniącego obowiązki oficera prasowego KPP w Lubaniu.

Mężczyzna został hospitalizowany, a policjanci pracujący na miejscu wykonali czynności mające pomóc ustalić okoliczności zdarzenia.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rowerzysta
rowerzysta 26.06.2021, 17:56
Piesi i rowerzyści są bez szans przy zderzeniu z metalowym pudłem.Brak infrastruktury rowerowej.Rowerzyście powrotu do zdrowia życze
Jan
Jan 27.06.2021, 10:39
za 70 lat też nie bedzie i jeszcze zrobią wielkie wysypisko
Lubanianin
Lubanianin 26.06.2021, 17:36
Można jej wybaczyć, na pewno spieszyła się w ważnej sprawie typu (pani matce zostało 3 min życia, prosze szybko stawić się w szpitalu) albo w biedronce była promocja na cebulę która kończyła się za 5 min, nie można tego kawałka przejechać za kimś, tylko wiecznie się wszystkim spieszy, i jazda na żyletkę.
Oczy Kobry
Oczy Kobry 26.06.2021, 17:05
Wiele razy mi tak wjeżdżali przed rower i skręcali. P oki co mam szczęście, a kierowcy otrzymują dawkę faków i ku**w.
Xyz
Xyz 27.06.2021, 04:49
A mnie wyprzedzał z lewej na światłach pseudo kolarz, zajechał drogę, środkiem specjalnie wlókł się a na koniec jeszcze śmiał się w twarz... Więc co się dziwicie kierowcom że trafia ich szlag, jak ma na drodze rowerzystę... Sam jeżdżę i samochodem i rowerem i naprawdę nie rozumiem zachowania ani jednej ani drugiej strony... Każdy chce być mądry...
Jola
Jola 27.06.2021, 21:35
Najlepszy jest kolarz który podróżuje z dużą kamerą przyczepioną do białego kasku. Jeździ już kilka lat od strony Leśnej w godzinach szczytu i blokuje całe skrzyżowanie koło kina. Robi to z premedytacją bo wyprzedza samochody i stojąc na światłach paraliżuje ruch, bo oczywiście nie trzyma się prawej krawędzi, tylko jedzie środkiem. Nie muszę przekonywać z jaką prędkością jedzie przez całe miasto i jaki powstaje korek. Oczywiście droga jest dla wszystkich ale koleś ewidentnie czegoś szuka. Chyba "myśli" że kamera go uchroni przed spotkaniem z samochodem. Dlatego niektórzy sami proszą się o utratę zdrowia.

Pozostałe